2017-05-31T22:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 3 100%
Powiat ostrołecki,

Starosta Kubeł z absolutorium. Radni byli jednogłośni [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
3
0
0
Bez głosu sprzeciwu i w potoku pochwał ze strony radnych – tak zakończyło się głosowani nad udzieleniem absolutorium z wykonania budżetu dla starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła i całego zarządu powiatu.

W środę, 31 maja odbyła się XXXII sesja Rady Powiatu w Ostrołęce. Za sprawą uchwał o przyjęciu sprawozdania finansowego i udzielenia absolutorium z wykonania budżetu, było to jedno z najważniejszych posiedzeń w roku. Prezentację zawierającą ubiegłoroczne sprawozdanie finansowe przedstawił starosta Stanisław Kubeł.

W ubiegłym roku powiat osiągnął dochody w wysokości około 82 milinów złotych, zaś wydatki ukształtowały się na poziomie 84 milionów. Poziom wykonania budżetu zarówno po stronie wydatków jak i kosztów sięgał niemal 100%. Według sprawozdania, ponad 40% budżetu starosta przeznaczył na inwestycje. Przy tak dużym zaangażowaniu finansów na zadania inwestycyjne – średnio samorządy powiatowe inwestują od 15 do 20% - sprawił że powiat ostrołęcki będzie plasował się najprawdopodobniej w pierwszej 10 dorocznego rankingu „Wspólnoty”.

Wynik finansowy osiągnięty w ubiegłym roku przez zarząd powiatu ze starostą Kubłem na czele sprawił, że radni byli jednogłośni przy uchwale o przyjęciu sprawozdania jak i udzieleniu absolutorium. Wcześniej pozytywną opinię z raportu o wykonaniu budżetu wystawiła także Regionalna Izba Obrachunkowa.

Tak wynik głosowania skomentował w chwilę po sesji starosta Kubeł:Zapraszamy także do obejrzenia retransmisji wideo z dzisiejszej absolutoryjnej sesji Rady Powiatu w Ostrołęce.REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również