2017-11-09T14:31:34+01:00 eOstroleka.pl 2 1 3 100%
Powiat ostrołecki,

Strażacy ochotnicy z gminy Kadzidło przeszkoleni z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
3
0
0
Pięciu strażaków ochotników z gminy Kadzidło przeszło profesjonalne szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Szkolenie odbywające się w Turawie zorganizował Zarząd Główny OSP.

Program szkolenia KPP obejmował 25 godzin zajęć teoretycznych oraz 41 godzin zajęć praktycznych. Podsumowaniem był egzamin państwowy, składający się z formy pisemnej i praktycznej. Celem kursu jest przygotowanie uczestników do realizacji zadań z zakresu ratownictwa i udzielenia fachowej pomocy przedmedycznej. Szkolenie prowadzone było przez lekarzy i ratowników medycznych mających akceptację konsultanta wojewódzkiego ds. ratownictwa medycznego (zgodnie z rozporządzeniem).

Podczas kursu strażacy zapoznali się z najnowszymi wytycznymi udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, mieli również okazję ćwiczyć umiejętności praktyczne na specjalistycznym sprzęcie. Wiedza ta jest niezbędna w przeprowadzanych akcjach ratowniczych przy udziale strażaków-ochotników. W szczególności dlatego, że to właśnie jednostki OSP najczęściej przybywają pierwsze na miejsce zdarzenia.

Nabyte uprawnienia ważne są przez trzy lata, a po upływie tego czasu ratownik obligatoryjnie ponownie przystępuje do egzaminu państwowego.

Z gminy Kadzidło w szkoleniu uczestniczyli i zaliczyli pozytywnie egzamin strażacy z OSP:

Kadzidło:
1) Charucki Grzegorz
2) Krajza Grzegorz
3) Malinowski Gracjan

Dylewo:
4) Kaczyński Bartosz

Gleba:
5) Gleba Wojciech.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również