2017-09-27T10:00:13+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Powiat ostrołecki,

Strażacy ochotnicy z Łysych mają nowy wóz ratowniczo-gaśniczy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OSP Łyse
REKLAMA
0
1
0
W pełni wyposażone nowe iveco z napędem na cztery koła trafiło do strażaków ochotników z miejscowości Łyse. Zakup wozu ratowniczo-gaśniczego sfinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, powiatu ostrołęckiego, województwa mazowieckiego oraz MSWiA oraz samorządu gminy Łyse.

Z końcem sierpnia 2017r. Gmina Łyse sfinalizowała postępowanie przetargowe na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego w układzie napędowym 4x4, ze sprzętem gaśniczym zamontowanym na stałe, na potrzeby lokalnie działającej jednostki OSP. Podobny wóz strażacki został zakupiony w grudniu 2016 r. Dzięki odpowiedniemu doposażeniu jednostek OSP działających na terenie gminy Łyse znacznie poprawi się skuteczności działań ratowniczo - gaśniczych jednostek OSP na rzecz ochrony zdrowia, życia, mienia i środowiska.

Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych  został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 300 tyś. zł. Dofinansowania zakupu udzielił również Powiat Ostrołęcki w kwocie 150 tyś. zł, Województwo Mazowieckie  w wysokości 100 tyś zł oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 100 tyś. zł.

W ramach przeprowadzonego postępowania przetargowego wykonawcą zadania zostało Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe MOTO-TRUCK Leszek Chmiel z Kielc. Koszt zakupu wyposażonego wozu strażackiego wyniósł 762.6 tyś. zł, z czego 650 tyś. zł stanowią pozyskane środki zewnętrzne.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.