2018-03-04T19:39:02+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Strażacy ochotnicy z Ostrołęki doskonalili się z ratownictwa lodowego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OSP Ostrołęka
0
0
0
Wielu z nas dość ma już trwających od ponad tygodnia siarczystych mrozów. Innego zdania są strażacy ochotnicy z Ostrołęki, którzy zimową aurę wykorzystali do celów szkoleniowych organizując manewry z zakresu ratownictwa lodowego.

W szkoleniu, które odbyło się w sobotę, 3 marca w porcie rzecznym na Narwi (w pobliżu tzw „nowego mostu”) udział wzięły dwa zastępy OSP Ostrołęka, a konkretnie strażacy z sekcji Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego.

„Podczas ćwiczeń zostały omówione działania ratownicze na lodzie, podstawowe wiadomości o strukturze lodu, sprzęt do ratownictwa lodowego będącego na wyposażeniu jednostki, w tym także techniki pracy w skafandrach suchych i sposoby ewakuacji poszkodowanych oraz samoratownictwo. W ramach prowadzonych ćwiczeń zrealizowano różne metody podjęcia i wydobycia osoby poszkodowanej z wody na brzeg wskutek załamania się pokrywy lodowej. Podczas ćwiczeń strażacy wykorzystali: sanie lodowe oraz drabinę nasadkową.” - czytamy w relacji strażaków ochotników z przeprowadzonych ćwiczeń.

Jak widać, ostrołęccy strażacy potrafią każde warunki zaadoptować na swoją korzyść, co bez wątpienia przełoży się na jeszcze sprawniej prowadzone ewentualne akcje ratunkowe w których uczestniczą podczas codziennej służby.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również