Region, 28 listopada 2017, 13:46

Stypendia Prezesa Rady Ministrów rozdane [ZDJĘCIA]

fot. ePrzasnysz.pl
0
0
0
48 uczniów z regionu ostrołęckiego otrzymało stypendia przyznawane przez Prezesa rady Ministrów. Uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienia najzdolniejszej młodzieży odbyło się w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

W uroczystości uczestniczył Krzysztof Bieńkowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, Andrzej Sosnowski Wicekurator Oświaty Mazowiecki oraz przedstawiciele samorządów i szkół z Makowa Mazowieckiego, Przasnysza, Wyszkowa, Ostrołęki i Ostrowi Mazowieckiej.

Krzysztof Bieńkowski zwrócił się do stypendystów słowami, że nagroda przez nich otrzymana jest bardzo ważna, gdyż przyznawana jest tylko najlepszym i najwybitniejszym uczniom. Andrzej Sosnowski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty  zwrócił uwagę na to, iż aby otrzymać taką nagrodę trzeba się bardzo poświęcić nauce i zdobywaniu wiedzy, nawet zarywając noce.

Andrzej Brodzki, dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych, w którym odbyła się uroczystość nadmienił, że w tym roku nowych uczniów jest ponad 260, gdzie planowano przybycie tylko 180. Daje to nadzieje na powrót szkoły do dawnej świetności, kiedy uczniów w tej placówce było około 2500.

W imieniu stypendystów głos zabrała Weronika Goś, która stypendium otrzymała po raz drugi. W tym roku odebrała je z rąk premier Beaty Szydło.

Lista uczniów, którzy otrzymali Stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Powiat Przasnysz:
1. Stepnowska Julia – uczennica – Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu
2. Kawiecka Patrycja – uczennica – Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu
3. Goś Weronika – uczennica – Technikum w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu (odebrała dyplom od PRM)
4. Wilga Dominika Maria – uczennica – Liceum Ogólnokształcącego w  Jednorożcu
5. Łachacz Aleksandra – uczennica – Akademickie Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu
6. Piotrowski Szymon Eugeniusz – uczeń – Technikum w Przasnyszu
7. Brodzik Andrzej – uczeń – Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Powiatowych w Chorzelach

Miasto Ostrołęka:
1. Gawrych Kinga  - uczennica - I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce
2. Daniszewski Hubert – uczeń - II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce
3. Kołakowski Kamil – uczeń –  III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce
4. Krzyżak Natalia – uczennica – Liceum  Klasycznego w Ostrołęce
5. Pieńkosz Wioleta – uczennica – II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce
6. Ogonowski Sebastian – uczeń – Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce
7. Wronowska Sylwia – uczennica – Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce
8. Michalak Agata – uczennica – V Liceum Ogólnokształcącego w  Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 w Ostrołęce
9. Dobkowska Milena – uczennica – Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 w Ostrołęce
10. Świderek Martyna – uczennica – Technikum Nr 4 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce

Powiat Ostrołęka:
1. Kozłowska Karolina - uczennica – Technikum w Zespole Szkół Powiatowych w Łysych
2. Ambroziak Marta – uczennica – Technikum w Zespole Szkół Powiatowych w Baranowie
3. Sokołowska Małgorzata Krystyna – uczennica – Technikum w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie
4. Skierkowska Jolanta – uczennica - Technikum w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie
5. Szabłowska Paulina – uczennica - Technikum w Zespole Szkół Powiatowych w Troszynie
6. Makowiecki Michał – uczeń – Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu
7. Zyśk Ewelina – uczennica – Technikum w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu
8. Kozon Kamil – uczeń – Technikum w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle
9. Jędrzejczyk Dominika – uczennica – Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle

Powiat Maków Mazowiecki:
1. Niesłuchowska Zuzanna – uczennica – Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Makowie Mazowieckim
2. Pieńkowski Piotr – uczeń – Technikum w Zespole Szkół w Makowie Mazowieckim
3. Wielgolewska Małgorzata – uczennica - Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Makowie Mazowieckim
4. Dudek Małgorzata – uczennica – Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Krasnosielcu
5. Pietraczyk Aleksandra – uczennica – Technikum w Zespole Szkół w Różanie
6. Słowikowska Ilona – uczennica – Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Różanie

Powiat Ostrów Mazowiecka:
1. Jary Bartosz – uczeń - Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowi Mazowieckiej
2. Jasińska Karolina – uczennica - I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
3. Grabowski Piotr – uczeń – Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
4. Pawłowski Damian – uczeń – Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
5. Rowińska Magdalena – uczennica – II Liceum Ogólnokształcącego w  Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
6. Jurkiewicz Dominik – uczeń - Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie
7. Stańska Żaneta – uczennica – Technikum w Zespole Szkół w Małkini Górnej

Powiat Wyszków:
1. Archacka Natalia – uczennica – Technikum w Zespole Szkół Nr 3 w Wyszkowie
2. Ambroziak Wiktoria Anna – uczennica – II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 3 w Wyszkowie
3. Dyga Wioletta – uczennica – IV Liceum Ogólnokształcącego w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia w Wyszkowie
4. Dudek Anna Patrycja – uczennica – Technikum Poligraficzno – Usługowe w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia w Wyszkowie
5. Domalewska Sylwia – uczennica – II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 w Wyszkowie
6. Branicka Magdalena Anna – uczennica – Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Wyszkowie
7. Czarnecki Krzysztof Tomasz – uczeń – Technikum w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie
8. Rejnuś Błażej – uczeń – III Liceum Ogólnokształcącego w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie
9. Szurawski Błażej – uczeń – I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie

zdjęcia, źródło: ePrzasnysz.pl

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również