2017-10-04T13:34:55+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Zalasiu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Łysych
REKLAMA
0
0
0
W piątek 29 września z okazji  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zalasiu mieli okazję utrwalić i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki.

W tym roku w światowej  akcji związanej właśnie z tabliczką mnożenia wraz z  2,5 tys. innych szkół wzięła udział także szkoła w Zalasiu. Uczniowie przez poprzedzających wydarzenie pięć dni przypominali sobie w wolnym czasie tabliczkę mnożenia, nadrabiając zaległości i mierząc się z trudnymi przypadkami. Ułatwiały im to plansze rozmieszczone w każdym wolnym miejscu w szkole. Nawet szkolne schody stały się świetnym terenem powtórkowym. 29 września od wczesnych godzin rannych nastąpiło sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Egzaminatorami byli uczniowie klasy szóstej, którzy sprawdzali wiedzę starszych i młodszych kolegów, koleżanek, pedagogów. Patrol Egzaminacyjny wędrował po szkole, wyłapując tabliczkowe błędy i podając prawidłowe odpowiedzi.

Organizatorem tegorocznej akcji pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka, promujące zabawową formę uczenia się matematyki. Szkolną akcję zorganizowały mgr Marzena Pliszka oraz mgr Bożena Kaczmarczyk.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.