2017-03-20T15:41:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Światowy Dzień Zespołu Downa w Ostrołęce

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im.ks.Jana Twardowskiego w Ostrołęce oraz działające przy nim Stowarzyszenie „Dajmy im Radość” we współpracy z samorządem Ostrołęki przygotowali wystawę fotograficzną „Zespół Downa. Rysa na Raju”.

W dniach od 17 marca do 10 kwietnia 2017r. na I piętrze Ostrołęckiego Centrum Kultury obejrzeć można 15 fotografii ukazujących osoby z zespołem Downa podczas różnych aktywności  i sytuacji społecznych.

Zdjęcia wykonane zostały przez Wojtka Wełnickiego – absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej i Instytutu Filozofii UW oraz wykładowcę fotografii w Europejskiej Akademii Sztuki im.Antoniego Fałata, który od kilku lat towarzyszy osobom z zespołem Downa podczas różnych inicjatyw stowarzyszenia „Bardziej Kochani” z Warszawy.

21 marca w Ostrołęckim Centrum Kultury w Kinie Jantar w sali II odbędzie się projekcja filmu pt.”Downtown” i spotkanie z jego reżyserem – Piotrem Śliwowskim.

DOWNTOWN - Miasto Downów to film opowiadający o projekcie fotograficznym Oiko Petersena. Postanowił on, używając stylistyki zarezerwowanej dla reklamy, sfotografować kilkanaście osób z zespołem Downa. Fotografowani modele, ubrani w kreacje, specjalnie zaprojektowane dla nich przez czołowych polskich projektantów, wcielają się w role bohaterów swoich marzeń.                                                                                                                                                                                            
Seans pierwszy - dla szkół (wybrane klasy ostrołęckich gimnazjów) odbędzie się o godz.10:00, drugi – dla wszystkich chętnych - o godz.13.                                                                                                                                                  
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również