2018-09-24T10:21:27+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 50%
Ostrołęka,

Święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
1
0
Tradycyjnie jak co roku we wrześniu w Wojciechowicach spotkali się spadkobiercy i miłośnicy ułańskiej tradycji 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Uroczystości były także okazją do spotkania rodzin pułkowych i kombatantów Nie zabrakło samorządowców, młodzieży i żołnierzy z jednostki wojskowej barwami nawiązującej do ostrołęckich kawalerzystów.

Uroczyste spotkanie rozpoczęła msza święta w kościele pogarnizonowym pw. Św. Wojciecha, po której pododdziały wojska, grupy rekonstrukcyjne kawalerzystów i uczniowie klas wojskowych udali się pod pomnik poświęcony ułanom 5 Pułku. Tradycyjnie już w rocznice bitwy pod Zasławiem i przybycia pułku do Ostrołęki odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych ZSZ Nr 2 o profilu wojskowym i Apel Pamięci z ceremoniałem wojskowym. Zasłużonym dla upamiętniania ułańskiej tradycji wręczono honorowe odznaki i dyplomy. Uroczystości pod pomnikiem zakończyło złożenie wieńców i kwiatów.

Dalsza część święta pułkowego kontynuowana była na terenie szkoły, gdzie goście odwiedzili m.in. Izbę Pamięci 5 pułku, obejrzeli wystawę sprzętu wojskowego oraz spróbowali tradycyjnej, wojskowej grochówki.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.