2018-07-24T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Święto policji w Ostrowi Mazowieckiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
REKLAMA
0
0
0
W piątek ostrowscy policjanci obchodzili swoje święto z okazji 99. rocznicy powstania Policji Państwowej. Uroczysta zbiórka odbyła się w JW nr 3470 w Komorowie podczas której policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Uroczyste obchody Święta Policji rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem policjantów z powiatu ostrowskiego pomordowanych przez NKWD. Kwiaty złożyły delegacje z komendantem powiatowym policji w Ostrowi Mazowieckiej na czele oraz przedstawiciele lokalnych samorządów m.in. starosta powiatu ostrowskiego, burmistrz miasta Ostrów Maz, wójtowie gmin oraz instytucje na co dzień współpracujące z ostrowską policją.

Następnie zaproszeni goście udali się do parafii pw. Opatrzności Bożej przy ul. Małkińskiej gdzie odbyła się msza św. w intencji ostrowskich funkcjonariuszy i ich rodzin koncelebrowana przez biskupa diecezji łomżyńskiej Janusza Stepnowskiego.

Po mszy w sali JW nr 3470 w Komorowie odbyła się uroczysta zbiórka podczas której wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Po meldunku złożonym komendantowi powiatowemu policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Mirosławowi Olszewskiemu przez dowódcę uroczystości podkom. Pawła Grabowskiego  wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W tym roku awanse otrzymało 48 funkcjonariuszy, 6 z ruchu drogowego, 26 z pionu prewencji i 16 z pionu kryminalnego.

Na stopień:

aspiranta sztabowego - 2 policjantów
starszego aspiranta - 5 policjantów ( w tym 1 policjantka)
aspiranta - 5 policjantów ( w tym  1 policjantka)
młodszego aspiranta - 3 policjantki
sierżanta sztabowego - 13 policjantów ( w tym 5 policjantek)
starszego sierżanta - 7 policjantów ( w tym 2 policjantki)
sierżanta - 7 policjantów
starszego posterunkowego - 6 policjantów ( w tym 2 policjantki)

Podczas uroczystości w-ce przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wraz z komendantem powiatowym policji w Ostrowi Mazowieckiej wręczył Medale 25-lecia przedstawicielom lokalnego samorządu Panom Rafałowi Kowalczykowi, Józefowi Rostkowskiemu, Jackowi Murawskiemu oraz Markowi Kamińskiemu.

Następnie funkcjonariusze i funkcjonariuszki oraz pracownik cywilny ostrowskiej komendy otrzymali z rąk komendanta oraz I zastępcy rozkazy o wyróżnieniu za sumienne wykonywanie obowiązków. Ostatnim elementem uroczystości było wręczenie nagród laureatom konkursu Policjant i Policjantka 2018 roku organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. Z rąk starosty ostrowskiego pamiątkowe tabliczki oraz nagrody odebrała w imieniu laureata asp. Ireneusza Zaorskiego podkom. Iwona Kędzierska natomiast tytuł Policjantki 2018 Roku odebrała osobiście sierż. Monika Kaczyńska.

W trakcie uroczystości oficjalnie ogłoszono, że na wniosek komendanta powiatowego policji w Ostrowi Mazowieckiej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowił za wybitne dziedziny w realizacji ustawowych zadań policji odznaczyć Złotym Medalem Za Zasługi Dla Policji Zbigniewa Kamińskiego natomiast Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Policji ks. kapelana Marka Grudę. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbędzie się w późniejszym terminie.

Powiatowe obchody Święta Policji zakończyły się pamiątkowym zdjęciem.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.