Ostrołęka, 15 lutego 2017, 13:32

Tak po zmianach wyglądała będzie rejonizacja w ostrołęckich „podstawówkach”?

fot. eOstrołęka.pl
0
0
0
Jutro podczas sesji Rady Miasta rozpatrzony zostanie projekt uchwały określający granice obwodów dla szkół podstawowych funkcjonujących na terenie Ostrołęki. Co sądzicie o takiej rejonizacji?

W wyniku reformy oświatowej likwidującej gimnazja konieczne było dostosowanie sieci szkół publicznych do nowych przepisów. W przypadku Ostrołęki oznacza to m.in. zmianę granic obwodów dla szkół podstawowych.

Najistotniejsze zmiany dotyczą rejonu, który od 1 września obejmowała będzie Szkoła Podstawowa nr 5. Przypomnijmy, że radni zdecydowali już o przeniesieniu „piątki” z budynku przy ulicy Traugutta do kompleksu przy ulicy Hallera (jeszcze do końca sierpnia mieści się tam Gimnazjum nr 1, które po zmianach przekształcone zostanie w SP nr 5).

Poniżej zamieszczamy projekt nowych granic obwodów dla szkół podstawowych, który miałby obowiązywać od 1 września 2017.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce, ul. gen. armii Aleksandra Gorbatowa 4/6, 07-410 Ostrołęka:

Obwód - ulice: Agrestowa, Bednarczyka Aleksandra „Adama” kpt., Bliska, Błękitna, Boczna, Bohaterów Monte Casino, Brzoskwiniowa, Cicha, Dobra, Dobrzańskiego Henryka, Dziemieszkiewicza Mieczysława „Roja” st. sierż., Ekologiczna, Gorbatowa Aleksandra gen. Armii, Goworowska - nr nieparzyste do 45 włącznie, Insurekcyjna, Inwalidów Wojennych, Jeżynowa, Jęczmienna, Kolorowa, Konopnickiej Marii, Kopernika Mikołaja – numery nieparzyste, Krótka, Krzywa, Lazurowa, 11 Listopada - nr parzyste od 2 do 66 bez numeru 10 i 14, Łąkowa, Łubinowa, Malinowa, Markowskiego Alfreda, Miła, Miodowa, Mokra, Morelowa, Niemena Czesława, Niewiarowskiego Józefa, Owsiana, Pomarańczowa, Prądzyńskiego Ignacego gen., Prosta, Przytulna, Rodziny Ulmów, Sadowa, Sendlerowej Ireny, Siewna, Srebrna, Steyera Włodzimierza kadm., Sybiraków, Tatarakowa, Tęczowa, Turkusowa, Wesoła, Wiśniowa, Wybickiego Józefa, Wygodna, Zaciszna, Zbożowa, Złota, Żniwna, Żytnia.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, ul. Papiernicza 1, 07-410 Ostrołęka

Obwód – ulice: Bohaterów Westerplatte, Bojowników, Celna, Celulozowa, Chomicza Stefana płk., Ciasna, Czeczotka, płk. Filochowskiego Edwarda „Sana”, Graniczna - numery nieparzyste od 11 do końca, Hallera Józefa gen. - bez numerów nieparzystych od 15 do 41 i bez numerów parzystych od 14 do 22, Kijaka Stefana, 22 Lipca, Lokalna, 11 Listopada - numery nieparzyste powyżej 59, Mleczna, Obrońców, Olimpijska, Oświatowa, Papiernicza, Parkowa, Pionierów, Podchorążych, Solidarności – Aleja, Sportowa, Sygietyńskiego Tadeusza, Szarych Szeregów, Targowa, Traugutta Romualda - powyżej nr 14, Walecznych, Witosa Wincentego, Zawadzkiego Tadeusza „Zośki”, Zielona, Zwycięzców.

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Adama Mickiewicza w Ostrołęce, ul. Ignacego Jerzego Skowrońskiego 8, 07-417 Ostrołęka

Obwód – ulice: Aleja Jana Pawła II – numery parzyste od 128 do 138, Bobińskiego Henryka, Chełmońskiego Józefa, Czarna, Daleka, Dąbrowskiej Marii, Dworcowy Plac, Dygasińskiego Adolfa, Emigrantów, Grodzickiego Stanisława, Gruntowa , Herberta Zbigniewa, Jasińskiego Jakuba gen., Jedności, Kaczyńska, Karłowicza Mieczysława, Kasprowicza Jana, Kochanowskiego Jana, Kolejowa, Krasińskiego Zygmunta, Kraszewskiego Józefa Ignacego, Lelewela Joachima, Lenartowicza Aleksandra Teofila, Leśmiana Bolesława, Literacka, Magazynowa, Marynarzy I Batalionu Pułku Morskiego, Moniuszki Stanisława, Nadziei, Nałkowskiej Zofii, Narutowicza Gabriela, Nasypowa, Norwida Cypriana Kamila, Odległa, Ogrodowa, Orkana Władysława, Patriotów, Plater Emilii, Poligonowa, Polna, Prusa Bolesława, Przemysłowa, Reja Mikołaja, Rogalewicz Zofii, Rolna, Rumiankowa, Sierzputowskiego Alfreda, Składowa - numery parzyste, Skłodowskiej - Curie Marii, Skowrońskiego Ignacego Jerzego, Skrajna, Słowackiego Juliusza - numery nieparzyste od 1 do 63 i numery parzyste od 2 do 102, Staffa Leopolda, Starowiejska, Syski Henryka, Szymanowskiego Karola, Tuwima Juliana, Wiejska, Wypychy, Wyspiańskiego Stanisława, Zarośle, Ziemska, Żeromskiego Stefana.

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. I Dywizji T. Kościuszki w Ostrołęce, ul. Legionowa 17, 07-401 Ostrołęka

Obwód – ulice: I Armii Wojska Polskiego, Batalionu Czwartaków, Bielik Wiery i Tatiany Makarowej, Braterstwa Broni, Broniewskiego Władysława, Budowlanych, Elektryczna, Energetyczna, Fabryczna, Gałczyńskiego Konstantego Ildefonsa, Jasna, Kołobrzeska, Koszarowa, Krańcowa - numery nieparzyste 1, 1A, 1C, 1H, Krzemińskiego Jana ks., Legionowa, Łomżyńska, Łużycka, Partyzantów, Pęksy Antoniego ks., Piękna, Pułaskiego Kazimierza gen., 5. Pułku Ułanów, Sowińskiego Józefa gen., Środkowa, Turskiego Tomasza gen., Wiaduktowa, Wspólna.

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce, ul. gen. Józefa Hallera 12, 07-410 Ostrołęka

Obwód – ulice: Akacjowa, Baśniowa, Bema Józefa gen. Plac, Bernardyńska, Bitwy pod Ostrołęką, Bogusławskiego Ludwika gen., Brzozowa - numery parzyste od 2 do 16 i numery nieparzyste od 1 do 7, Brzóski Stanisława ks., Bukowa, Chętnika Adama, Daszyńskiego Ignacego, Dębowa, Dłużniewskiego Wojciecha, Dolna, Działkowa, Dzieci Polskich, Farna, Fortowa, Głowackiego Bartosza, Gocłowskiego Tomasza Sędziego, Gołębia, Gomulickiego Wiktora, Grabowa, Gościniec Mazurski - numery nieparzyste od 1 do 21, Guliwera, Hallera Józefa gen. – numery parzyste od 14 do 22 i numery nieparzyste od 15 do 41, Jabłoniowa, Jałowcowa, Jana Pawła II Plac, Jarzębinowa, Jesionowa, Jodłowa, Kamieńskiego Henryka gen., Kasztanowa, Kaszubska, Kickiego Ludwika gen., Klonowa, Kolberga Oskara, Konwy Stacha - numery parzyste od 2 do 62 i numery nieparzyste od 1 do 11, Kopernika Mikołaja - nr parzyste, Kościuszki Tadeusza gen., Kubusia Puchatka, Kujawska, Kurpiowska, Leszczynowa, Leszczyńskiego Stanisława Króla, Leśna, 11 Listopada – numery nieparzyste od 1 do 59 i numery parzyste 10 i 14, Lipowa, 26 Maja, Mazurska, Mickiewicza Adama, Millenium, Mostowa, Niedziałkowskiej Zofii, Obozowa, Ogródkowa, Okopowa, Olszynowa, Ordona Juliusza Konstantego, Orła Bielika, Otok, Padlewskiego Zygmunta gen., Pajewskiego Gustawa, Pamięci Narodowej, Piłsudskiego Józefa Marszałka, Piotrowskiego Kazimierza, Pogodna, Poległych, Pomorska, Poprzeczna, Przechodnia, Psarskiego Józefa dr, Redutowa, Rejtana Tadeusza, Rybacka, Sierakowskiego Zygmunta, Skryta, Skrzatów, Słoneczna, Sobótkowa, Sosnowa, Sowia, Spacerowa, Spiro Antoniego, Staniszewskiego Ludwika, Staromostowa, Starosty Kosa, Staszica Stanisława, Syreny, Szańcowa, Szkolna, Szpitalna, Sztabowa, Sztandarowa, Szwedzka, Śląska, Świerkowa, Świętokrzyska, Topolowa, Traugutta Romualda - do numeru 14, Warmińska, Warszawska, Wiązowa, Wierzbowa, Wioślarska, Wodnika, Wójta Romy, Wyszyńskiego Stefana Kardynała – Plac, Żuławska.

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce, ul. Henryka Sienkiewicza 15, 07-410 Ostrołęka

Obwód – ulice: Agatowa, Batorego Stefana Króla, Bursztynowa, Chemiczna, Chopina Fryderyka, Czarnieckiego Stefana, Dąbrowskiego Jana Henryka gen., Diamentowa, Gospodarcza, Goworowska – numery parzyste, Grodzka, Jagiełły Władysława Króla, Jana Kazimierza Króla, Jaracza Stefana, Joselewicza Berka, Juranda ze Spychowa, Kasprzaka Marcina, Kędzierskiego Jana, Kilińskiego Jana, Kmicica, Koralowa, Korczaka Janusza, Kosynierów, Krasickiego Jana, Księcia Janusza, Księcia Siemowita III, Łęczysk, 1 Maja – Plac, Mała, Mazowiecka, Modra, Modrzejewskiej Heleny, Nadnarwiańska, Nowa, Nowomiejska, Okrzei Stefana, Opalowa, Orzeszkowej Elizy, Perłowa, Platynowa, Podbipięty, Pomian, Powstańców, Poznańska, Pstrowskiego Wincentego, Reymonta Władysława, Rubinowa, Sawickiej Hanki, Sienkiewicza Henryka, Skrzetuskiego, Sobieskiego Jana Króla, Spokojna, Stefczyka Franciszka, Szmaragdowa, Wąska, Wilcza, Wołodyjowskiego, 6 Września, Wysockiego Piotra, Zagłoby, Zawiszy Czarnego, Ziołowa, Zyndrama z Maszkowic.

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce, ul. gen. Zygmunta Berlinga 16 07-410 Ostrołęka

Obwód – ulice: Aleja Jana Pawła II – z wyłączeniem nr od 128 do 138, Andersa Władysława gen., Astrowa, Azaliowa, Banacha Władysława, Barzykowskiego Stanisława, Berlinga Zygmunta gen., Bohaterów Warszawy, Bratkowa, Brodowskiego Leona, Buczka Mariana, Certowicza Jana dr, Chabrowa, Chełstowskiego Mikołaja, Chojnowskiego Lesława, Chryzantemowa, Cieplińskiego „Pługa” Łukasza ppłk, Daliowa, Denisiewicza Andrzeja mjr, Sochaczewskiego Stanisława gen., Fiołkowa, Frezjowa, Geodetów, Glogera Zygmunta, Goworowska – numery nieparzyste od 47 do końca, Goździkowa, Graniczna – numery nieparzyste od 1 do 9, Hubalczyków, Irysowa, Jaśminowa, Kalinowskiego Rafała Św., Kameliowa, Kleeberga Franciszka gen., Kołłątaja Hugo, Komisji Edukacji Narodowej, Konarskiego Stanisława ks., Konwaliowa, Korzeniowskiej Marii, Kosko Stanisława kpt., Krokusowa, Królowej Bony, Królowej Marysieńki, Krzywickiego Ludwika, Kuklińskiego Adama dr, Kutrzeby Tadeusza gen., Kwiatowa, Lawendowa, Liliowa, 11 Listopada – numery parzyste od 68 do końca, Ławska, Łubieńskiego Tomasza gen., Maczka Stanisława gen., Madalińskiego Antoniego gen., Magnoliowa, Majewskiego Dionizego, Makowa, Maliszewskiego Dionizego, Malwowa, Nagietkowa, Narcyzowa, Nasturcjowa, Jezierskiego Anatola płk., Ostaszewskiego Ryszarda dr, Ostrołęckich Harcerzy, Ostrowska, Palmowa, Pędzicha Stanisława ks., Pola Wincentego, Popiełuszki Jerzego ks. Aleja, Poziomkowa, Rataja Macieja, Roweckiego – „Grota” Stefana gen., Różana, Sasankowa, Sikorskiego Władysława gen., Skautów, Skierkowskiego Władysława ks., Skośna, Stańskiego Wiktora dr, Storczykowa, Sucharskiego Henryka mjr, Tulipanowa, Wrzosowa, Pileckiego Witolda rtm, Zuchów, Żebrowskiego Zenona Brata, Żołnierzy Armii Krajowej.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również