2017-11-09T22:11:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Takimi autobusami wożono dzieci w naszym powiecie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Policjanci z Ostrołęki zatrzymali 2 dowody rejestracyjne pojazdom, które na co dzień przewoziły dzieci do szkół. Autobusy były w bardzo złym stanie technicznym, okazuje się, że to nie pierwszy raz kiedy policjanci wykryli szereg naruszeń u tego przewoźnika.

Mundurowi podczas kontroli sprawdzali trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty oraz stan techniczny pojazdów. Dziś policyjna załoga na co dzień zajmująca się ujawnianiem naruszeń w transporcie drogowym na terenie jednej z gmin naszego powiatu skontrolowała dwa autobusy należące do tego samego przewoźnika.

Niestety autobusy posiadały usterki, które nie pozwoliły im na dalsze poruszanie się po drogach. W jednym z autokarów ujawniono duże wycieki płynów eksploatacyjnych, które spływały m.in. na ogumienie pojazdu, w drugim natomiast zauważono braki w oświetleniu, popękane tarcze hamulcowe oraz nieprawidłowo zamontowaną i popękaną tylną szybę.

Obydwa pojazdy nie zostały dopuszczone do ruchu z uwagi na usterki, policjanci zatrzymali ich dowody rejestracyjne. Dalsza ich jazda będzie uzależniona od usunięcia usterek oraz wykonania przeglądu technicznego z wynikiem pozytywnym.

- Pojazdy tego przewoźnika były poddawane kontrolom drogowym już w latach wcześniejszych. Niestety w tamtych przypadkach mundurowi również ujawniali szereg naruszeń związanych ze stanem technicznym, m.in. spaliny dostawały się do środka autobusu.  - powiedział asp. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

Policjanci z ostrołęckiej drogówki zapowiadają kolejne kontrole.

Jeszcze raz zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów dzieci, które są dowożone do szkół autokarami, by zgłaszali do jednostki policji wątpliwości co do stanu technicznego autokarów lub trzeźwości kierowców. Policjanci z wydziału ruchu drogowego przyjadą, by skontrolować taki autokar i jego kierowcę, a rodzice będą pewniejsi co do bezpieczeństwa dzieci w czasie podróży. - dodaje Żerański.

Najlepiej zgłosić potrzebę takiej kontroli kilka dni wcześniej. Zgłoszenia kontroli autokarów przyjmowane są w wydziale ruchu drogowego pod numerem telefonu (29) 760-14-30.Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.