2016-03-14T13:39:01+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Tłumy na X edycji Młodzieżowych Targów Edukacji i Pracy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
0
0
0
Odbywające się dziś w Ostrołęce Młodzieżowe Targi Edukacji i  Pracy przyciągnęły setki uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Swoje oferty prezentowała rekordowa jak dotychczas liczba uczelni wyższych i instytucji rynku pracy. Była to jubileuszowa, 10. edycja targów.

Organizatorem targów jest ostrołęcka filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Impreza skierowana jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych a udział w niej biorą wyższe uczelnie i instytucje oferujące pracę dla tegorocznych absolwentów.

- W tym roku z zaproszenia do udziału w targach pracy skorzystało ponad 60 uczelni wyższych, firm i instytucji działających na terenie Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego i nie tylko. Celem imprezy jest zaprezentowanie młodzieży, tegorocznym absolwentom szkół ponadgimnazjalnych oferty edukacyjnej wyższych uczelni. Dzięki targom młodzi ludzie będą mogli w jednym miejscu porównać wybrane przez siebie kierunki studiów, być może znaleźć coś o czym dotychczas nie myśleli lub nie wiedzieli jaki kierunek dalszej edukacji wybrać – powiedział nam Marian Krupiński, dyrektor WUP filia w Ostrołęce.

Wśród wielu szkół znanych już dobrze ostrołęckiej młodzieży znaleźć dziś można było m.in. stoisko Politechniki Białostockiej, Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce, Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Społecznej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, 15 Brygady Zmechanizowanej z Giżycka, Centrum Kształcenia Praktycznego, Społecznej Akademii Nauk i wielu innych. Swoje oferty prezentowało łącznie ponad 40 podmiotów z Ostrołęki, Warszawy czy Białegostoku.

X Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy odbyły się w poniedziałek, 14 marca na hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia. W uroczystej inauguracji udział wzięli gospodarze oraz zaproszeni goście a wśród nich m.in. poseł Anna Maria Siarkowska, dyrektor wydziału oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki – Mirosław Rosak, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień Krzysztof Gemza.

Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej fotorelacji z X Młodzieżowych Targów Edukacji i Pracy w Ostrołęce.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również