2011-03-02T23:58:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

To już pewne. VI Przystanek PaT odbędzie się w Ostrołęce (ZDJĘCIA, WIDEO)

fot. eOstroleka.pl
"VI Przystanek PaT Ostrołęka - Kadzidło 2011"- to pełna nazwa projektu profilaktycznego, który zostanie zrealizowany w naszym mieście już w lipcu!

W środę w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja na której przybliżono idee projektu Przystanek PaT (Profilaktyka a Ty).

- Przystanek PaT to doskonalenie na poziomie młodych, to uczenie ich bezpieczeństwa i alternatyw spędzania czasu, to słuchanie problemów młodzieży i ich opinii - wyjaśniał I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Rafał Batkowski.

Przystanek PaT odbędzie się w dniach 5-10 lipca w Ostrołęce i Kadzidle. Rozpocznie się 5 lipca. Akcja ta jest jednym z kandydatów do otwarcia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w obszarze prewencji kryminalnej. Dzięki niej ponad 2000 młodych osób z Polski i z Unii Europejskiej, otrzyma możliwość nieodpłatnego udziału w zajęciach artystycznych prowadzonych przez najlepszych specjalistów z kraju i z zagranicy.

O realizację "Przystanku" starało się 6 miast i powiatów.

- Przystanek PaT działa od 5 lat. W ubiegłym roku impreza liczyła ponad 2 tysiące uczestników. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Gratuluje Ostrołęce i gminie Kadzidło, że wygrała organizację "Przystanku" - dodał Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa i współpracy z instytucjami pozarządowymi insp. Grzegorz Jach.

Już 8 marca w Warszawie odbędzie się oficjalne ogłoszenie organizatora PaT. Władze naszego miasta otrzymają na spotkaniu od prezydenta Warszawy statuetkę PaT, która jest symbolem i stałym elementem Przystanku Pat.

Przypominamy, że „Przystanek PaT” to coroczne, ogólnopolskie spotkanie młodzieży z całego kraju. Na uczestników każdego roku czeka moc atrakcji. Przez pięć dni odbywają się bezpłatne warsztaty artystyczne prowadzone przez zawodowych instruktorów. Można wziąć udział m.in. w zajęciach teatralnych, wokalnych, tanecznych, literackich, plastycznych, recytatorskich, dziennikarskich, iluzjonistycznych, charakteryzatorskich i technicznych. W programie przewidziane są również warsztaty profilaktyczne, rozmowy filozoficzne koncerty oraz spektakle w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski.

W środowym spotkaniu wzięli udział m.in:, I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Rafał Batkowski, prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł i wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, dyrektorzy ostrołęckich szkół, przedstawiciele OCK, MOSiR, klubu Oczko oraz organizacji pozarządowych.

Materiał filmowy 1 :
Zobacz również