2017-12-06T10:28:28+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Trwa śledztwo ws. napaści na policjantów

REKLAMA
0
0
0
Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie napaści na funkcjonariuszy policji, do którego doszło 10 listopada br. w Przasnyszu.

W jednym z bloków przy ul. Skłodowskiej-Curie trwała głośna impreza. Wezwani policjanci zastali agresywnie zachowujących się młodych ludzi. Podczas próby zatrzymania jednego z nich policjant został rzucony butelką, sprawcy zdemolowali też radiowóz. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu, o czym w komunikacie informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Komunikat ostrołęckiej prokuratury:

Prokuratura Okręgowa informuje, że Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu pod sygnaturą PR 1Ds 1122.2017 nadzoruje śledztwo m. in. przeciwko Dawidowi O. (22l.), podejrzanemu o to, że w dniu 10 listopada 2017r. w Przasnyszu dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu st. sierż. Adama P. podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych w ten sposób, że używając niebezpiecznego narzędzia w postaci szklanej butelki od piwa, działając z dużą siłą rzucił ją w kierunku policjanta, która uderzyła w funkcjonariusza w górną partię pleców, rozbiła się i odłamki szkła uderzyły w lewą stronę głowy powodując u st. sierż. Adama P. obrażenia w postaci obrzęku  i zaczerwienienia okolicy lewego barku oraz drobną ranę ciętą okolicy lewej skroni, skutkujące naruszeniem czynności narządów ciała trwającym nie dłużej niż 7 dni, tj. o czyn z art. 223 § 1k.k. i art. 157 § 2k.k. i art. 11§ 2 k.k. nadto podejrzanemu zarzucono również popełnienie czynów dotyczących naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu Kamila G. i Adama P. w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na zatrzymaniu Daniela M. oraz znieważenia wskazanych funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Za zarzucane mu czyny grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.  Wobec Dawida O. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu Kamila G. i Adama P. w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na zatrzymaniu Daniela M., znieważenia wskazanych funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych oraz znieważenia st. post. Pauliny D. podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych przedstawiono Oliwii Julii P (18l.). Wobec podejrzanej stosowany jest wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W toku śledztwa przedstawiono Danielowi M.(27l.) zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu Kamila G. i Adama P. podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, znieważenia wskazanych funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych oraz umyślnego uszkodzenia radiowozu marki Skoda poprzez kopanie, uderzanie i w konsekwencji m.in. wybicie szyby w lewych tylnych drzwiach i innych uszkodzeń, czym spowodował straty w łącznej kwocie 2.300zł. na szkodę Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Wobec podejrzanego stosowany jest wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również