2018-05-02T20:35:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Trwa wyścig z czasem o życie małej Gabrysi. Przyłącz się i udostępnij!

REKLAMA
0
0
1
Najlepszy komentarz
~..., 21:59 02-05-2018,   100%
Trzymaj się Księżniczko!
odpowiedz   •   oceń :  
Fundacja Rycerze i Księżniczki prowadzi zbiórkę funduszy niezbędnych na leczenie malutkiej Gabrysi Grono. Liczy się każdy dzień i każda złotówka. Stawką w tym dramatycznym wyścigu jest życie dziewczynki. Przyłącz się już dziś do akcji i wesprzyj rodziców Księżniczki Gabrysi nawet drobną sumą.

Gabrysia Grono jest malutką i niezwykle pogodną dziewczynką. Ma siostrę bliźniaczkę. Obie są wcześniakami – urodziły się w 32. tygodniu ciąży. U Gabrysi stwierdzono bardzo skomplikowaną wadę serca – TOF (Tetralogia Fallota) – to wada serca objawiająca się silnym niedotlenieniem organizmu. Serce dziewczynki ma ubytek w przegrodzie międzykomorowej, niedorozwój pnia płucnego i tętnic płucnych, przerost mięśnia prawej komory, prawostronny łuk aorty oraz odaortalne naczynia krążenia obocznego MAPCA’s.

„Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Mówili, że jest w stanie krytycznym. Była podpięta pod tyle maszyn, że ledwo ją było widać wśród całej aparatury.” – ze łzami wspomina mama

Gdy Gabrysia została przetransportowana do Centrum Zdrowia Dziecka, jej  Mama i  siostra Zuzia zostały w innym szpitalu. Lekarze z CZD podjęli próbę poszerzenia tętnic. Niestety, nie powiodła się. W końcu zdecydowali się na otwarcie klatki piersiowej i centralne zespolenie. Dzięki temu udało się zwiększyć natlenienie z krytycznych 50 do 70%.

- Po 4 miesiącach stan Gabrysi był na tyle stabilny, że mogliśmy w końcu opuścić szpital. Po 4 miesiącach Gabrysia poznała swoją siostrę. Niestety wciąż wymagała specjalistycznych badań, kontroli lekarskich, co chwilę wymagała hospitalizacji. Przeszła kolejne zespolenie serca, którego celem było podwyższenie saturacji (nasycenie krwi tlenem) oraz stworzenie warunków do wzrostu tętnic płucnych. Saturacja zwiększyła się zaledwie o 10%, z poziomu 74 do 85%. To wciąż za mało – mówi mama Gabrysi.

Wszystkie operacje i zabiegi, które przeszła miały na celu ratowanie życia Gabrysi, ale nie naprawiły wady, z którą się urodziła. Ciągłe niedotlenienie wiąże się z problemami rozwoju ośrodkowego układu nerwowego, fizycznego, ruchowego.

Dziewczynka szybko się męczy, sinieje, słabo przybiera na wadze, ma szybszy oddech. Dodatkowo zdiagnozowano zmiany zakrzepowe żył udowych i biodrowych po przebytych zabiegach, ma też obniżone napięcie mięśniowe, co wymaga rehabilitacji. Gabrysia walczy również z zaburzeniami żywienia i metabolicznymi po porażeniu lewego fałdu głosowego, konieczne było założenie sondy, przez którą dziewczynka jest dokarmiana.

- Niestety po konsultacji z kardiochirurgami uzyskaliśmy informację, że wada Gabrysi w obecnej chwili nie kwalifikuje się do operacji i nie potrafią określić terminu korekty. Ma wciąż za wąskie tętnice, operacja wiąże się z ryzykiem, którego nie chcą podjąć lekarze w Polsce. Proponują czekać, mówią o wieloetapowej korekcji w przyszłości - mówi Paweł, tata Gabrysi - Skontaktowaliśmy się z wybitnym kardiochirurgiem, profesorem Adriano Carottim z Włoskiej kliniki, który jest specjalistą w operacjach wad serca, takich jak u naszej Gabrysi. Wielokrotnie współpracował z polskimi kardiochirurgami dziecięcymi. Dał nam nadzieję, na którą tak bardzo czekaliśmy. Profesor podejmie się pełnej korekcji wady serca w trakcie jednej operacji – dodaje tata dziewczynki

To szansa dla Gabrysi na normalne dzieciństwo, na zabawy z siostrą, na bieganie, skakanie, na wszystko, co będzie chciała w przyszłości robić. To szansa na życie.

- Dotychczasowe doświadczenie nauczyło nas wiary i nadziei, że będzie dobrze. Wiemy, że Gabrysia się nie podda, dlatego zwracamy się z apelem o pomoc. Zdrowie i życie naszej córeczki mają niestety cenę. Dla nas ogromną, nie do zdobycia. Tylko dzięki Waszemu wsparciu możemy wyjechać na operację do Włoch.  Zbieramy dla naszej malutkiej córeczki na operacje i koszty okołooperacyjne. Prosimy o pomoc – apelują rodzice Gabrysi.

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem fundacji Rycerze i Księżniczki a szczegóły dotyczące sposobu dokonania wpłaty znaleźć można na podstronie dedykowanej Gabrysi - Fundacja Rycerze i Księżniczki - Gabrysia Grono
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~..., 21:59 02-05-2018,   100%
Trzymaj się Księżniczko!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również