2018-02-08T11:47:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Trzy fałszywe alarmy zgłoszone w dobrej wierze

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Trzykrotnie w ciągu minionej doby ostrołęccy strażacy interweniowali do fałszywych alarmów zgłoszonych „w dobrej wierze”.

Co jakiś czas w dobowych raportach, które otrzymujemy z ostrołęckiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej, znajdują się informacje o fałszywych alarmach w dobrej wierze. Są to zgłoszenia dotyczące zdarzeń, które w ocenie zgłaszającego mogą zagrażać bezpieczeństwu (np. informacje o zadymieniu, podejrzanych zapachach), jednak po przybyciu na miejsce służb ratunkowych zjawiska ustały lub okazały się niegroźne (np. para z klimatyzatorów, dymy czy ognie technologiczne).

Z trzema takimi właśnie zdarzeniami mieli wczoraj do czynienia ostrołęccy strażacy. W pierwszym przypadku zgłoszenie dotyczyło woni gazu na klatce schodowej w bloku przy ulicy Sygietyńskiego. Strażacy sprawdzili pomieszczenia przy użyciu specjalistycznego sprzętu, jednak podwyższone stężenie gazu nie zostało potwierdzone.

Drugie ze zgłoszeń związane było z poszukiwaniem osoby zaginionej, która odnaleziona została przez zgłaszającego jeszcze przed wyruszeniem na miejsce jednostek strażackich. Trzeci alarm dotyczył pożaru sadzy w przewodzie kominowym. W tym przypadku zgłaszający także sam uporał się z zagrożeniem i ugasił pożar a następnie odwołał alarm.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.