2017-08-11T10:45:54+02:00 eOstroleka.pl 2 1 3 100%
Powiat ostrołecki,

Turniej strzelecki „10 strzałów ku Chwale Ojczyzny”

3
0
0
W 1932 roku Związek Strzelecki zapoczątkował zawody „10 strzałów ku Chwale Ojczyzny”. Kontynuując tę wzniosłą tradycję KSS Obrońca zaprasza na strzelnicę w Kadzidle, gdzie każdy będzie mógł stanąć w szranki. Zawody odbędą się w przededniu jednego z najważniejszych świąt państwowych – Święta Wojska Polskiego.

Turniej strzelecki „10 strzałów ku Chwale Ojczyzny” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 sierpnia w godzinach od 9:00 do 17:00 przy ulicy Słonecznej w Kadzidle. Start wg kolejności zgłoszeń. Strzelanie z karabinu kal. 5,6 mm na odległość 50 m, postawa leżąc z podpórką. Więcej w regulaminie zawodów na stronie www.obronca.org w zakładce "Zawody".

Zawody strzeleckie „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” zapoczątkowane zostały 1932 roku przez Związek Strzelecki. Klub Strzelectwa Sportowego „OBROŃCA” powrócił do tej dawnej pięknej tradycji, której celem jest upowszechnianie i propagowanie strzelectwa jako dyscypliny sportowej oraz upowszechnianie tradycji i historii polskiego oręża wojskowego.

Uczestnictwo: Członkowie klubów strzeleckich i innych stowarzyszeń oraz osoby niezrzeszone (tj.: dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe). Wszyscy chętni po zapoznaniu się regulaminem strzelnicy oraz przepisami i zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią. Opłata startowa tylko 5 zł.

Nagrody:

- za miejsca 1 do 5 - puchary

- każdy startujący, bez względu na uzyskany wynik otrzyma dyplom
pamiątkowy.

- każda osoba, która uzyska minimum 70 punktów otrzyma "SREBRNĄ"
odznakę strzelecką a minimum 60 punktów "BRĄZOWĄ" odznakę
strzelecką.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również