2018-03-14T13:02:58+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Uczeń ZSZ nr 1 na podium VII Konkursu Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
0
Do bardzo udanych uczniowie ZSZ nr 1 w Ostrołęce mogą zaliczyć swój udział w VII edycji Mazowieckiego Konkursu Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej. Na konkursowym podium stanął Kamil Olbryś, uczeń klasy czwartej ostrołęckiej „jedynki”.

VII edycja Mazowieckiego Konkursu Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej odbyła się w sobotę, 3 marca. Zmagania jak co roku organizuje Technikum Geologiczno–Geodezyjno–Drogowe im. prof. dr. Stanisława Kluźniaka w Warszawie. Corocznie biorą w nim udział uczniowie szkół geodezyjnych z terenu województwa mazowieckiego. Do etapu szkolnego konkursu przystąpiło ok. 50 uczniów techników geodezyjnych z terenu Mazowsza, w tym 7 osób z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

Uczestnicy odpowiadali na pytania testowe i rozwiązywali zadania pisemne. Na każdym etapie konkursu uczestnicy musieli wykazać się praktyczną wiedzą geodezyjną, zrozumieniem metod i zasad stosowania wiedzy geodezyjnej w praktyce oraz ugruntowaną wiedzą matematyczną, która ma szerokie zastosowanie w pracy geodety.

Do finału, trzeciego etapu konkursu, zakwalifikowało się 10-ciu uczniów z największą liczbą punktów. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie z klasy czwartej ZSZ nr 1: Kamil Olbryś, Przemysław Olszewski, Konrad Szyszka.

Na ostatnim etapie konkursu uczestnicy losowali zestaw składający się z czterech pytań. Odpowiedzi uczniów oceniała komisja, w skład której weszli przedstawiciele pracodawców firm geodezyjnych i urzędów administracyjnych. Kamil Olbryś został jednym z laureatów i zajął II. miejsce w MKPWG, pozostali reprezentanci Ostrołęki, Konrad Szyszka miejsce VII. i Przemysław Olszewski miejsce VIII.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorem szkolnego etapu konkursu i opiekunem uczniów była Mariola Trzcińska.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.