2018-03-19T13:21:11+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Uczniowie Metalówki na podium Ligi Młodych Logistyków!

REKLAMA
fot. facebook.com/ligamlodychlogistykow
REKLAMA
2
0
0
15 marca w Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbył się finał ósmej edycji konkursu Liga Młodych Logistyków organizowanego przez Naukowe Koło Logistyki Dialog. Na podium stanęli uczniowie ZSZ 1 w Ostrołęce:  Bartosz Dziczek, Rafał Damięcki i Robert Ciskowski.

Występ na finale w Katowicach poprzedziły trudne przygotowania.

- 21 grudnia ubiegłego roku otrzymaliśmy dobrą wiadomość, że zakwalifikowaliśmy się do finału w Katowicach. Pod koniec lutego br. organizatorzy zawodów przesłali nam temat finałowego zadania do wykonania tj. „Innowacyjny produkt znajdujący zastosowanie w transporcie drogowym w wybranym mieście”. Ostrołęccy pasjonaci logistyki pracując na zajęciach dodatkowych, długo zastanawiali się nad profesjonalnym opracowaniem dobrego projektu, który trzeba było jeszcze dobrze wykonać i doskonale przedstawić na finałowym spotkaniu. Ponadto trzeba było zgłębiać wiedzę z różnych obszarów logistyki, by się perfekcyjnie przygotować do zdania testu - wyjaśnia Jan Rzewnicki, nauczyciel ZSZ 1.

Po szeroko prowadzonych konsultacjach, nawet wśród specjalistów i praktyków z branży TSL, w tym z właścicielami firmy „MKW Suchecki” sp. z o.o. z Ostrołęki, nasi logistycy opracowali innowacyjny System Wspomagania Optymalnego Planowania Operacji Transportowych – któremu dali nazwę „SWOPOT”.

Zadanie było bardzo skomplikowane, ponieważ opracowywany projekt musiał być nowym (do tej pory nigdzie nie wprowadzonym w życie) pomysłem uczestników. Mógł być zaprezentowany konkretnie na przykładzie wybranego środka transportu lub ogólnie do zastosowania w różnych środkach transportu. Jury należało potraktować jako potencjalnych inwestorów, którzy mogliby zainwestować w oferowany produkt.

- Z dumą można stwierdzić, iż nasi uczniowie przygotowali to zadanie perfekcyjnie. Opracowali bowiem projekt w formie prezentacji multimedialnej i ofertę handlową w wersji papierowej. Natomiast podczas finałowego spotkania, młodzi logistycy musieli przezwyciężyć tremę, która często utrudnia koncentrację i możliwości działania, ponieważ opracowany System Wspomagania Optymalnego Planowania Operacji Transportowych „SWOPOT”, trzeba było zaprezentować przed audytorium. Podczas wystąpień członkowie Jury, jak i publiczność mieli prawo do zadawania pytań. Ocenie podlegało: kreatywność pomysłów, realność wdrożenia nowego produktu, dokładność opracowania tematu, forma prezentacji, zaangażowanie członków zespołu - wyjaśnia Rzewnicki.

Ostatecznie w finałowej rywalizacji przedstawiciele ostrołęckiego ZSZ 1 zajęli trzecie miejsce w Polsce. W tej trudnej, ale jakże ciekawej rywalizacji towarzyszyli logistykom i ich wspierali opiekunowie: Marcin Dudziec – wicedyrektor szkoły oraz Jan Rzewnicki – nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu.  Laureaci tej niełatwej i stawiającej ciągłe wyzwania dziedzinie jaką jest logistyka, z pewnością w przyszłości staną się doskonałymi pracownikami i liderami branży, a sukcesy tych uczniów ogromnie cieszą i są powodem do dumy dla szkoły.

W klasyfikacji drużynowej Ligi Młodych Logistyków najlepsi okazali się:

1. Zespół Szkół nr 2 im.ks.prof. J. Tischnera w Żorach w składzie: Adriana Chachura, Dawid Krakowski, Mateusz Waleczek;
2. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Krośnie w składzie: Dawid Jarosz, Łukasz Lorenc, Michał Wnęk;
3. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce w składzie: Bartosz Dziczek, Rafał Damięcki, Robert Ciskowski;

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.