2018-11-16T11:53:18+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Uczniowie z ZSP w Łysych na praktykach w Hiszpanii [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
0

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych wzięła udział w tygodniowych praktykach w Hiszpanii. Przez ten czas młodzież pracowała m.in. w hiszpańskiej cukierni, ciastkarni, piekarni czy centrum ogrodniczym.

 
Praktyki zawodowe odbywały się w dniach od 3 do 10 listopada. Młodzież z ZSP w Łysych przez kilka dni poznawała system i specyfikę pracy w hiszpańskich zakładach produkcyjnych. Praktykę odbywali m.in. w cukierni, ciastkarni, piekarni oraz w centrum ogrodniczym. Dzień wolny przeznaczyli na zwiedzanie Hiszpanii. W przeddzień Święta Niepodległości młodzież w Łysych wspólnie wspólnie z uczniami z Goworowa i Myszyńca odśpiewała hymn państwowy.
 
A tak, dzień po dniu uczniowie uczestniczący w praktykach relacjonowali swój pobyt w Hiszpanii.
 
4.11.2018 r.
Kolejna grupa naszych uczniów rozpoczęła właśnie swoją wielką, hiszpańską przygodę. Podróż minęła im spokojnie, nad Alpami były gęste chmury, ale Adriatyk i Hiszpanię mogli podziwiać z samolotu w pełnej krasie. W poniedziałek stażyści rozpoczęli pracę. Obiecali, że będą nas informować na bieżąco.
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!!
 
7.11.2018 r.
Relacje stażystów z zakładów, których zdobywają swoje pierwsze doświadczenia zawodowe: ,,Odbywamy praktykę zawodową w cukierni Panaderia Maria. Atmosfera jest wspaniała a pracownicy bardzo sympatyczni i wyrozumiali. Wykonujemy różne prace, dzisiaj np. piekliśmy ciasto "zebra", mimo utrudnionej komunikacji idzie nam całkiem nieźle''.
 
Magda Krysiak, Kasia Olszewska, Dawid Samorajczyk i Kuba Kowalczyk
 
,,Pracujemy w ciastkarni Maritoñi. Każdy z nas ma przydzielone stanowisko i wykonuje przydzielone mu czynności. Dziewczyny układają ciastka, a następnie zdejmują gotowe wyroby. Chłopcy pakują w opakowania i kartony. Ciężko jest nam się dogadać ale dajemy radę. Pracownicy ciastkarni są bardzo mili i pomagają nam we wszystkim. Dokładnie tłumaczą co mamy robić. Praca jest dość męcząca ale dużo się uczymy i nabywamy nowe doświadczenia. Poznajemy wielu fajnych ludzi, różnych narodowości. Staż w Hiszpanii podoba nam się, to świetna przygoda!''
 
Sandra Trzcińska, Wojciech Deptuła, Katarzyna Lipka, Patrycja Grabek,
Daniel Piankowski
 
,,Pracujemy w piekarni Pan Huetor w Granadzie. Nasza praca polega na pieczeniu słodkości i wyrobów drożdżowych. W zakładzie panuje super atmosfera, pracownicy są mili i pomocni. Dogadujemy się w każdy możliwy sposób. Jest fajnie ☺️''
 
Emilia Małż, Martyna Borkowska, Aleksandra Lipka
 
A oto gdzie pracują nasi ogrodnicy:
,,Pracujemy w centrum ogrodniczym o nazwie Viveros Cambil. Nasza praca polega na pielęgnowaniu roślin, przestawianiu drzew i u stawianiu kwiatów. Bardzo dobrze dogadujemy się ze wszystkimi pracownikami, jest super!
 
Szymon Mąka, Albert Krawczyk, Miłosz Zakrzewski i Dawid Marcińczyk
 
9.11.2018 r.
Co robią nasi stażyści w Hiszpanii w wolnych chwilach? Zwiedzają!
 
Po obiedzie dłuuugi spacer po Granadzie. Dotarliśmy do dzielnicy Sacromonte, gdzie do dziś znajdują się wykute w skale mieszkalne "jaskinie", teraz w większości zamienione na kluby, kawiarnie i restauracje. Oprócz hiszpańskich przysmaków oferują one żywiołową muzykę i taniec flamenco. Ze wzgórza klasztornego Sacromonte podziwialiśmy panoramę miasta i pałac Alhambra. Droga pod górę nie była lekka, ale widoki wspaniale!
 
10.11.2018 r.
Nasi stażyści - patrioci Granada 10.11.2018 r.
 
W dalekiej Hiszpanii nie zapominamy, że jesteśmy Polakami. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę wspólnie z uczniami z ZSP Goworowo oraz ZSP Myszyniec odśpiewaliśmy hymn narodowy. To był wzruszający moment. Pozdrawiamy wszystkich Rodaków - Stażyści z ZSP w Łysych.
 
 

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.