2018-06-21T14:30:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Uczniowie ZSZ nr 1 na praktykach zawodowych w Grecji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. rchiwum szkoły
0
0
0
Grupa uczniów ostrołęckiej „jedynki” wzięła udział w praktykach zawodowych w profesjonalnych warsztatach samochodowych w Grecji. Były one realizowane w ramach projektu „ERASMUS+”

W praktykach udział wzięli uczniowie klas trzecich kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Szkolenie trwało cztery tygodnie i odbywało się w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Głównym celem wyjazdu była realizacja zadań wynikających z podstawy programowej oraz poznanie kultury i dziedzictwa narodowego Grecji. Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Praktyka zawodowa odbywana w innym kraju, pozwala uczniom na dokonanie analizy porównawczej i określenie mocnych i słabych stron obydwu systemów. W ramach przeprowadzonych działań, uczniowie mogli obserwować i uczestniczyć w procesie bieżących napraw mechanicznych i blacharskich oraz serwisowania pojazdów samochodowych.  Zajęcia odbywały się w specjalistycznym serwisie samochodowym pod okiem doświadczonego opiekuna  Noylasa Asteriosa, który kilkanaście lat pracował w Niemczech w zakładzie BMW.  Z tej racji uczniowie mieli możliwość porozumienia się w języku niemieckim, a ponadto przyswoić nowe słownictwo z zakresu języka branżowego.

Podczas praktyk uczniowie mieli możliwość zdobyć nowe doświadczenia i podnieść swoje kompetencje zawodowe. Poznali stosowane za granicą nieco inne technologie oraz standardy organizacji zaopatrzenia, napraw i kontroli. Zapoznali się z zasadami sporządzania dokumentacji technicznej i jej analizy. Oprócz bieżących napraw, wykonywali tak złożone czynności jak wymiana silnika wraz z osprzętem. Przeszli przez cały proces przygotowania powierzchni blacharskiej do lakierowania.

Oprócz zajęć edukacyjnych uczniowie mogli też zwiedzić ciekawe zakątki Grecji, zapoznać się z tamtejszą kulturą i posmakować regionalnych potraw.

Dzięki programowi praktyk obfitującemu w liczne zajęcia merytoryczne i edukacyjne oraz rozrywkowe młodzież wróciła  do kraju z bagażem nowych doświadczeń zawodowych i niezapomnianych wrażeń estetycznych.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również