2017-12-14T10:34:03+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Uczniowie ZSZ nr 1 odbyli staż zawodowy w Grecji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
0
19 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. dra Józefa Psarskiego w Ostrołęce odbywało staż zawodowy w Grecji.

Staże zawodowe uczniów „metalówki” odbywały się na przełomie listopada i grudnia. Realizowane były w ramach projektu: „Mój staż – moja kariera BIS” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +. Organizatorem wyjazdu była Fundacja Ku Pomocy.

Głównym celem projektu było zdobycie umiejętności obsługi różnych urządzeń elektrycznych, opanowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania zadań zawodowych, rozwinięcie umiejętności zawodowe uwzględniające standardy pracy w UE. Uczniowie doskonalili także praktyczną i branżową znajomość języka  angielskiego, umiejętność pracy w zespole i zdolność przystosowania się do wielokulturowego środowiska pracy.

Uczestnicy stażu zostali zakwaterowani w hotelu San Panteleimon w miejscowości Panteleimon na Riwierze Olimpijskiej. W czasie pobytu uczniowie uczestniczyli w kilku jednodniowych wycieczkach. Niezapomnianych wrażeń dostarczył wyjazd do kompleksu prawosławnych klasztorów z XIVw. tzw. Meteorów wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Atrakcją okazała się również wizyta w pobliskiej wytwórni ikon. Zwiedzili także tradycyjny zakład produkcji oliwy z oliwek oraz elektrownię ADMINE.

Dwa tygodnie spędzone w Grecji upłynęło bardzo szybko. Zajęcia umożliwiły uczniom poszerzenie wiedzy zawodowej, językowej i kulturowej, rozwinąć zasady współpracy i rywalizacji poprzez turnieje piłki nożnej i siatkowej, konkursy, dyskoteki i spacery brzegiem morza.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.