2018-08-10T17:15:14+02:00 eOstroleka.pl 2 1 3 66.7%
Kościół i społeczeństwo,

Upał niestraszny pielgrzymom. Zobacz WIDEO

REKLAMA
REKLAMA
2
1
0
Ponad 37 kilometrów przeszli wczoraj pątnicy, udający się na Jasną Górę z Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską. Dziś kolejny dzień trudnej wędrówki, lecz cel - czyli Jasna Góra - jest coraz bliżej!

Relacja z pielgrzymkowych mediów:

Na dzisiejszy dzień zaplanowany był do przejścia dystans od 37,2 km do 38,5. Nasze pielgrzymowanie znalazło, około 18.00, swój finał w miejscowościach noclegowych, czyli w Kazanowie Nowym, Modliszewicach i Sierosławicach.

Pogoda nie dała nam wytchnienia, było duszno, a temperatura wzrastała w ciągu dnia. Z tego powodu, strażacy z kilku miejscowości, gdzie odpoczywaliśmy, udostępnili dla pielgrzymów kurtyny wodne, które dodały ochłody. Również mieszkańcy wielu miasteczek i wsi, z uśmiechem częstowali nas napojem, czy posiłkiem.

Msza Święta była sprawowana dziś w Gowarczowie w kościele pw. św. Piotra i Pawła. Tego wieczoru pielgrzymi spotkali się jeszcze o godz. 21:00, by w łączności z Jasną Górą, odśpiewać Apel Jasnogórski.

10 sierpnia mamy do przejścia od 31 km do 34,5 km i jutrzejsze pielgrzymowanie zakończymy w Piaskach, Zaostrowie i Zagaciach. Eucharystia będzie sprawowana w Pilczycy.


Więcej zdjęć znajdziesz na pielgrzymkowym facebooku.

Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.