2017-12-07T09:05:14+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Uroczyste ubieranie choinki w Kolorowej Szkole [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Kolorowa Szkoła
0
0
0
Wychowankowie „Kolorowej Szkoły” oraz WTZ „Otwarte Serca” ubierali wspólnie choinkę. Strojeniu świątecznego drzewka towarzyszyła wspólna zabawa niepełnosprawnych dzieci i osób dorosłych przebiegająca w magicznej, świątecznej atmosferze.

Najważniejszym punktem spotkania, które odbyło się w siedzibie niepublicznej placówki dla uczniów niepełnosprawnych, było oczywiście udekorowanie szkolnej choinki. Każdy, kto uczestniczył w tym niecodziennym wydarzeniu zawiesił na świątecznym drzewku wybraną przez siebie ozdobę, wykonaną podczas odbywających się tydzień wcześniej warsztatów Bożonarodzeniowych.

- Po zawieszeniu bombek, łańcucha, pierników i papierowych serc brakowało już tylko wieńczącej drzewko gwiazdy. Szybko więc przystąpiliśmy do jej ozdabiania: wybieraliśmy kolory brokatu i oprószyliśmy nim przygotowany szablon – informuje Karina Piórkowska oligofrenopedagog.

Kiedy zgasły światła, nadszedł czas na iluminację udekorowanego drzewka - rozbłysły choinkowe lampki, w powietrzu unosił się zapach świerku a wszyscy zebrani w sali  poczuli świąteczną, magiczną atmosferę. Był to idealny moment na wspólne śpiewanie piosenki. W tym dniu nie mógł to być inny utwór jak tylko „Choinko piękna jak las”.

- Wcześniej jednak czekało nas specjalne zadanie- uzupełnianie tekstu piosenki. Wszyscy oczywiście doskonale poradzili sobie z odszyfrowaniem brakujących słów i uzupełnieniem ich przy pomocy piktogramów. Po zaśpiewaniu utworu nadeszła pora na słodki poczęstunek. Był to moment kiedy mieliśmy możliwość cieszyć się wspólnie spędzanym czasem pełnym ciepła i świątecznej magii– informuje Karina Piórkowska oligofrenopedagog.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również