2017-03-06T10:48:46+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Uwaga! Fatalne warunki na drodze. Lepiej zdjąć nogę z gazu

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
Z uwagi na trwające i zapowiedziane na najbliższe dni opady deszczu ostrołęcka policja apeluje o ostrożność „za kółkiem”. W takich warunkach drogi są bardzo zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Pamiętajmy, że podczas opadów deszczu opony zimowe mają gorszą przyczepność z uwagi na swoja budowę i przeznaczenie.

Choć temperatura oscyluje kilka stopni powyżej 0, to z uwagi na opady deszczu powinniśmy zmniejszyć prędkość, zachować wzmożoną uwagę oraz zwiększyć odstęp od pojazdów jadących przed nami. Właśnie ta zachowana bezpieczna odległość pozwoli nam w sytuacji awaryjnej uniknąć ewentualnego najechania na pojazd nas poprzedzający.

- Zdecydowana większość z nas w dalszym ciągu porusza się na oponach zimowych. Poprawiają ona oczywiście bezpieczeństwo, m.in. podczas jazdy na zaśnieżonych drogach oraz przy ujemnych temperaturach, jednak musimy pamiętać, że dużo gorzej zimowe ogumienie odprowadza wodę i w związku z tym droga hamowania naszego pojazdu się wydłużą. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o przyczepność np. w zakrętach. Dlatego apelujemy o to, by dostosować prędkość do warunków jakie mamy na drodze, myśleć i przewidywać zagrożenia. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Szanujmy nasze życie - nośmy odblaski – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również