eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

W Łomży seniorzy będą jeździć autobusami za darmo

drukuj |
Dział: Region
Tagi: Łomża autobus bezpłatne przejazdy senior Mariusz Chrzanowski
fot. lomza.pl
fot. lomza.pl
Podczas środowej sesji Rada Miasta w Łomży przychyliła się do propozycji prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, by seniorzy bezpłatnie korzystali z przejazdów komunikacją miejską. Przepisy zaczną obowiązywać od 1 listopada br.

Do bezpłatnych przejazdów będą uprawnione osoby po 60. roku życia, posiadające Łomżyńską Kartę Seniora i rozliczające podatek dochodowy od osób fizycznych jako mieszkańcy Łomży.

- Zależy mi, aby z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską korzystali mieszkańcy naszego miasta. Chcę, by było ono przyjazne seniorom i w ten sposób doceniało ich dotychczasowy wkład w rozwój Łomży – mówi Mariusz Chrzanowski.

Aby skorzystać z ulgi konieczne jest wyrobienie Karty Seniora. Można to zrobić w Centrum Współdziałania Społecznego Urzędu Miejskiego przy ul. Farnej 1 w Łomży. Następnie trzeba udać się do siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ul. Spokojnej i przedłożyć kserokopię pierwszej strony PIT z prezentatą (pieczęcią z datą) Urzędu Skarbowego w Łomży. Elektroniczny bilet "zerowy" zostanie wydany po około dwóch tygodniach od złożenia wniosku.

Oprócz seniorów, z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Łomży będą mogły korzystać dzieci i młodzież niepełnosprawna ucząca się w szkołach i placówkach określonych w ustawie Prawo Oświatowe oraz opiekun. Ulga będzie obowiązywała przy przejazdach z miejsca zamieszkania do przedszkola, szkoły, zakładu opieki zdrowotnej czy ośrodka rehabilitacji i z powrotem – na podstawie legitymacji osoby niepełnosprawnej lub orzeczenia o niepełnosprawności dziecka oraz zaświadczenia wydanego przez placówkę oświaty lub służby zdrowia dla opiekuna. Rada Miejska przymierza się jednak do tego, aby znieść ograniczenia w bezpłatnym podróżowaniu komunikacją miejską osób niepełnosprawnych.

1001-100


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


Brak Waszych opinii do tego artykułu.

KALENDARZ IMPREZ
wrzesień 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
28
 
29
 
30
 
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
 
25
26
27
28
29
30
 
1O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.07 s.