2017-07-13T18:23:20+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

W Łomży seniorzy będą jeździć autobusami za darmo

fot. lomza.pl
0
0
0
Podczas środowej sesji Rada Miasta w Łomży przychyliła się do propozycji prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, by seniorzy bezpłatnie korzystali z przejazdów komunikacją miejską. Przepisy zaczną obowiązywać od 1 listopada br.

Do bezpłatnych przejazdów będą uprawnione osoby po 60. roku życia, posiadające Łomżyńską Kartę Seniora i rozliczające podatek dochodowy od osób fizycznych jako mieszkańcy Łomży.

- Zależy mi, aby z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską korzystali mieszkańcy naszego miasta. Chcę, by było ono przyjazne seniorom i w ten sposób doceniało ich dotychczasowy wkład w rozwój Łomży – mówi Mariusz Chrzanowski.

Aby skorzystać z ulgi konieczne jest wyrobienie Karty Seniora. Można to zrobić w Centrum Współdziałania Społecznego Urzędu Miejskiego przy ul. Farnej 1 w Łomży. Następnie trzeba udać się do siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ul. Spokojnej i przedłożyć kserokopię pierwszej strony PIT z prezentatą (pieczęcią z datą) Urzędu Skarbowego w Łomży. Elektroniczny bilet "zerowy" zostanie wydany po około dwóch tygodniach od złożenia wniosku.

Oprócz seniorów, z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Łomży będą mogły korzystać dzieci i młodzież niepełnosprawna ucząca się w szkołach i placówkach określonych w ustawie Prawo Oświatowe oraz opiekun. Ulga będzie obowiązywała przy przejazdach z miejsca zamieszkania do przedszkola, szkoły, zakładu opieki zdrowotnej czy ośrodka rehabilitacji i z powrotem – na podstawie legitymacji osoby niepełnosprawnej lub orzeczenia o niepełnosprawności dziecka oraz zaświadczenia wydanego przez placówkę oświaty lub służby zdrowia dla opiekuna. Rada Miejska przymierza się jednak do tego, aby znieść ograniczenia w bezpłatnym podróżowaniu komunikacją miejską osób niepełnosprawnych.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również