2017-02-28T13:47:54+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 50%
Region,

W Przasnyszu pobiegli „Tropem Wilczym” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. ePrzasnysz.pl
REKLAMA
1
1
0
Około 100 mieszkańców Przasnysza pobiegło „Tropem Wilczym” upamiętniając w ten sposób Żołnierzy Wyklętych. W biegu uczestniczyli między innymi: strażacy, policjanci, wojskowi, mieszkańcy miasta i powiatu a wśród nich dzieci i młodzież.

Impreza zorganizowana została wspólnie przez Jednostkę Wojskową 5599 i Miasto Przasnysz pod Honorowy Patronatem Burmistrza Miasta Przasnysza.

Dystans, jaki pokonali biegacze to 1963 m, co symbolizuje rok, w którym zmarł Józef Franczak pseudonim "Lalek", ostatni Żołnierz Wyklęty, zabity przez Służby Bezpieczeństwa i ZOMO. W rozpoczęciu uroczystości brał udział także Krzysztof Bieńkowski, kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, który do udziału zachęcił swoich dwóch synów.

Każdy uczestnik biegu otrzymał na pamiątkę koszulkę startową oraz okolicznościowy medal wręczany przez Burmistrza Waldemara Trochimiuka i Dowódcę Jednostki płk Mariusza Gułaj.

Po ukończonym biegu na wszystkich biegaczy czekał ciepły posiłek jakim była żołnierska grochówka oraz ciepłe napoje. Podczas imprezy nie zabrakło dodatkowej atrakcji w postaci możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego oraz stanowiska przygotowanego przez Grupę Rekonstrukcyjną „14 Pułk Strzelców Syberyjskich”.

Bieg Tropem Wilczym rozpoczął Przasnyskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.

źródło: ePrzasnysz.plREKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również