2017-11-20T13:58:04+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Warsztaty dla dzieci „Boże Narodzenie w wycinance kurpiowskiej” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
0
0
0
W Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle odbyły się warsztaty dla dzieci zatytułowane „Boże Narodzenie w wycinance kurpiowskiej. Podczas zajęć uczestnicy pod czujnym okiem twórczyni ludowej, Czesławy Marchewki, uczyły się jak wykonać tradycyjną świąteczną wycinankę – bożonarodzeniowy symbol Kurpiowszczyzny.

Uczestnicy zajęć mocno utożsamiają się z naszą kurpiowską kulturą, biorąc udział we wszystkich spotkaniach z lokalnymi twórcami oraz regionalistami. Na zajęciach pozalekcyjnych z edukacji regionalnej członkowie koła, pod czujnym okiem mistrzyni, Pani Czesławy wycinali wzory tematycznie związane z nadchodzącymi świętami. Musieli się wykazać niezwykłą operatywnością i precyzją, ponieważ zadania do wykonania nie należały do najłatwiejszych.

Twórcze zajęcia przydadzą się, ponieważ liczna grupa młodych regionalistów weźmie już niebawem czynny udział w projektowaniu własnych prac konkursowych, tematycznie związanych z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia na Kurpiach.

Warsztaty przebiegały w miłej i owocnej atmosferze. Pani Czesława podzieliła się nie tylko swoim dorobkiem artystycznym i umiejętnościami. Przekazała młodemu pokoleniu swoje doświadczenie i wiedzę z zakresu plastyki obrzędowej oraz podzieliła się wspomnieniami z czasów dzieciństwa i młodości.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również