2013-11-08T06:49:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

Warsztaty filmowe dla dzieci prowadzone przez Studio Miniatur Filmowych [ZDJĘCIA]

fot. eOstroleka.pl
Trwają warsztaty filmowe dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Warsztaty są realizowane przez Studio Miniatur Filmowych w Warszawie. Zakończą się projekcją filmu, do którego dzieci stworzyły scenariusz.

Trzydniowe warsztaty animacji filmowe pn. „Animacja dla każdego” odbywają się w Galerii Ostrołęka. Uczestniczą w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w nagrodę za najlepszą frekwencję w zajęciach Akademii Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2012-2013. Podczas warsztatów zostanie stworzony film którego autorami scenariusza są dzieci.

Studio Miniatur Filmowych to jeden z najstarszych w kraju producentów filmowych (działa od 1 stycznia 1958 roku). Powstało w wyniku przekształcenia warszawskiej filii Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, działającej jako firma państwowa. SMF wyprodukowało ponad 1500 obrazów, wśród nich są zarówno autorskie filmy krótkometrażowe, seriale dla dzieci, jak i filmy kinowe.

Warsztaty prowadzą:
EUGENIUSZ GORDZIEJUK - szef produkcji Studia Miniatur Filmowych
WIESŁAW ZIĘBA - grafik, satyryk, rysownik, reżyser filmów animowanych
KAMIL NIESŁONY - operator filmowy, współautor wielu reportaży i filmów dokumentalnych

Premierowy pokaz filmu zrealizowanego przez dzieci odbędzie się w piątek, 8 listopada o godz. 10.35 w Szkole Podstawowej nr 1 na sali gimnastycznej.

Organizatorem i opiekunem ze strony OCK jest Barbara Saniewska-Cichoń. Projekt jest sponsorowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej a dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz również