2018-03-13T12:20:40+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Wielkanocne warsztaty dla najmłodszych w ZPO w Kadzidle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
0
0
0
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle brali udział w całotygodniowych warsztatach z rękodzieła, podczas których uczyli się m.in. wykonywać wielkanocne ozdoby.

Warsztaty z zakresu rzeźbiarstwa, haftu, wykonywania kwiatów z bibuły do palmy wielkanocnej w ZPO w Kadzidle trwały cały tydzień, od 26 lutego do 2 marca 2018 roku. Uczestnikami spotkań byli uczniowie klas trzecich i czwartych. Zajęcia prowadzili znakomici twórcy ludowi, mieszkańcy gminy Kadzidło: Krystyna Świder, Wiesława Bogdańska, Czesława Gałązka, Kazimierz Nurczyk.

Artyści opowiadali o swoich pasjach z zakresu twórczości ludowej oraz wspominali ciekawe historyjki z lat dzieciństwa.

Wszyscy uczestnicy warsztatów mocno angażowali się w proponowane przez twórców zadania. Tworzyli na miarę swoich możliwości miniaturowe rzeźby, kwiaty, hafty. Powstało kilka przepięknych palm wielkanocnych, misternych kapliczek i aniołków wyrzeźbionych w mydle, haftów kurpiowskich.

Jednym z zamierzeń projektu było pokazanie młodemu pokoleniu tradycji, obrzędów i zwyczajów dawnej wsi kurpiowskiej. Te niezwykłe warsztaty były niewątpliwie dla dzieci piękną lekcją historii rodzimej ziemi. Dały uczniom wiele radości z zaskakująco pięknych efektów działania oraz umocniło wiarę we własne możliwości.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.