2017-04-18T09:15:23+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Wójt Rzekunia oskarża radnych o wkraczanie w jego kompetencję i destabilizację budżetu gminy

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
5
Konflikt na linii Rada Gminy Rzekuń i wójt Stanisław Godzina zaostrza się. Rzekuński włodarz oskarża część radnych o wkraczanie w jego kompetencje oraz destabilizację gminnego budżetu.

Podczas ostatnie sesji Rady Gminy Rzekuń przegłosowane zostały zmiany w budżecie, które według opinii wójta Stanisława Godziny stanowią zagrożenie dla gminnej kasy. Swoją opinię na temat wydarzeń z ostatniej sesji wójt zamieścił na internetowej stronie gminy Rzekuń. Poniżej publikujemy pełną treść wpisu.

„Od czasu powstania klubu w Radzie Gminy Rzekuń pod przewodnictwem radnego z Suska Nowego Zbigniewa Małkowskiego i zastępcy przewodniczącego, radnego z Rzekunia Bartosza Podolaka, rada gminy głosami członków klubu podejmuje działania wkraczające w sposób istotny w kompetencje wójta gminy. Przewodniczący rady uzurpuje sobie prawa, które nie wynikają z obowiązujących przepisów. Rada podejmuje też szereg działań wprowadzających destrukcję w funkcjonowaniu samorządu naszej gminy.

Radni należący do klubu nie chcą współpracować z wójtem nad projektami uchwał a zwłaszcza nad budżetem. Dokonują samodzielnie bez uzgodnień głębokich zmian uniemożliwiających stabilny i ciągły rozwój gminy. Na sesji w dniu 11 kwietnia br. ponownie dokonano destabilizacji budżetu gminy. Ponadto dodam, że przewodniczący nie zwołał komisji  rady gminy w celu omówienia projektów uchwał. Radni należący do klubu nie przybyli też na moje zaproszenie celem omówienia proponowanych zmian budżetowych. Więcej informacji przekażę Państwu po szczegółowej analizie dokonanych zmian.

Wójt Gminy Rzekuń, Stanisław Godzina”

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 09:27 18-04-2017,   -
A kto powiedział, że radni mają mówić tym samym językiem co wójt. Po to jest wybrana rada gminy aby wybierać najlepsze rozwiązania dla gminy nie dla wójta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:33 18-04-2017,   -
Niektórym ciężko jest pogodzić się z utratą większości politycznej i tyle...

To co robi wójt jest przykre. Na MO napisali, że swoim zachowaniem zaczyna przypominać Bogdana Tyszkę
odpowiedz   •   oceń :  
~Stasiek , 10:37 18-04-2017,   -
Chyba zmiany w budżecie to kompetencje rady nie wojta.Rada ma prawo zrobić zmiany budżetu. Wójt jak dzieciak wszędzie się skarży. Oh,niedobra rada nie dobra nie słucha Stasia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:33 18-04-2017,   -
Najlepszym rozwiązaniem będzie się dogadać.
Czyli ustępstwo z dwóch stron. Rzekuń ma przeszłość przed sobą, ale wtedy jeśli będzie tam zgoda.
odpowiedz   •   oceń :  
~do gościa , 16:51 18-04-2017,   -
oczywiście że trzeba by się dogadać tylko czy wójt tego chce?

Sam sobie odpowiedz na to pytanie
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 09:27 18-04-2017,   -
A kto powiedział, że radni mają mówić tym samym językiem co wójt. Po to jest wybrana rada gminy aby wybierać najlepsze rozwiązania dla gminy nie dla wójta.
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również