2017-11-09T14:14:57+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Wpadli z narkotykami i nielegalnymi papierosami

REKLAMA
0
0
0
Płońscy policjanci w dwóch różnych miejscach powiatu zabezpieczyli mefedron oraz papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.

Policjanci z płońskiej komendy zajmujący się przestępczością narkotykową „namierzyli” 30-letniego mieszkańca gm. Naruszewo, który miał posiadać duże ilości narkotyków z przeznaczeniem na handel. Według ustaleń funkcjonariuszy zakazane środki mężczyzna miał przechowywać w swoim samochodzie, zaparkowanym na terenie jednej z firm w Płońsku, gdzie pracuje. Policjanci w miniony wtorek pojechali sprawdzić swoje przypuszczenia. W czasie przeszukania samochodu należącego do 30-latka znaleźli torebkę strunową ze zbrylonym białym proszkiem. Jak się później okazało był to mefedron o wadze blisko 30 gramów. Policjanci kontynuowali czynności w miejscu zamieszkania mężczyzny. W czasie przeszukania posesji znaleźli kolejne „strunówki” z białym proszkiem oraz z suszem roślinnym, a także elektroniczną wagę. Zabezpieczonych zostało ponad 18 gramów mefedronu i kilka gramów marihuany. 30-latek został zatrzymany. Z nielegalnych środków jakie posiadał można by wytworzyć około 500 porcji konsumpcyjnych narkotyków. 30-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat wiezienia.

Tego samego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że krajową 7-ką od strony Warszawy w kierunku Płońska jedzie vw, którym przewożone mogą być papierosy z przemytu. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli w Poczerninie. Kierujący samochodem 43-latek przyznał się do przewożenia nielegalnych papierosów. W worku PCV schowanych było ponad 17 tys. sztuk papierosów z przemytu. Jak wstępnie oszacowano, mężczyzna naraził skarb państwa na prawie 20 tys. zł strat. 43-latkowi przedstawiono zarzut przestępstwa akcyzowego. Grozi mu kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również