2017-12-14T13:25:18+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Wyłudzili kredyty na łączną sumę ponad 1 000 0000 złotych

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Ponad milion złotych wynoszą straty banku spowodowane przez grupę 30 osób, które posługując się fałszywymi dokumentami, wyłudziły kredyty. Wszyscy zostali zatrzymani przez sochaczewskich policjantów. Grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Sochaczewscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Płocku od około 2 lat pracowali nad sprawą wyłudzania pieniędzy z banku. Policjanci ustalili już, jak wyglądał przestępczy proceder.

- W trakcie trwania prowadzonego postępowania ustalili, że 30 osób złożyło w jednym z sochaczewskich banków sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, które miały istotne znaczenie dla uzyskania wnioskowanych pożyczek. Osoby te zawierały umowy w swoim imieniu, wiedząc, że nie będą one spłacane i że nie będą w stanie wywiązać się z tego zobowiązania. Swoim zachowaniem doprowadzili bank do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad miliona złotych – informuje rzecznik prasowy sochaczewskiej policji.

Wszystkie osoby przyznały się do zarzutu oszustwa. Policjanci nadal pracują nad sprawą. Ustalają m.in. powiązania osób zatrzymanych między sobą. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.