2017-08-11T12:09:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Wypadek cysterny pod Goworowem. Ze zbiornika wyciekło kilka tysięcy litrów paliwa [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KM PSP Ostrołęka
REKLAMA
0
0
0
Do bardzo poważnego wypadku z udziałem cysterny przewożącej paliwo doszło wczoraj pod Goworowem. Z rozszczelnionego zbiornika wyciekło kilka tysięcy litrów oleju napędowego. W miejscu wypadku droga była całkowicie zablokowana przez kilka godzin przez leżącą w poprzek drogi cysternę.

Do wypadku doszło w czwartkowe popołudnie w miejscowości Wólka Brzezińska pod Goworowem. Kierujący cysterną 26-letni mężczyzna jadąc od strony DK-60 w kierunku Ostrołęki stracił nagle z niewyjaśnionych przyczyn panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. W wyniku tego auto zsunęło się do przydrożnego rowu i przewróciło się na bok.

Cysterna, która przewróciła się w poprzek drogi rozszczelniła się i w efekcie tego ze zbiornika wyciekło na jezdnię kilka tysięcy litrów oleju napędowego.

- Kierujący cysterną tłumaczył, że usłyszał huk, który mogła spowodować pęknięta opona i dlatego też, jak twierdzi, wpadł do rowu. Potwierdzenie tego będzie możliwe dopiero po dokładnych oględzinach uszkodzonego pojazdu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca cysterny był trzeźwy – powiedział nam mł. asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W wyniku wypadku 26-letni mężczyzna został poszkodowany. Niezbędnej pomocy udzieliła mu załoga pogotowia ratunkowego. W akcji ratunkowej uczestniczyło łącznie pięć zastępów strażackich, w tym także specjalistyczna sekcja ratownictwa chemicznego.

- Po dotarciu na miejsce samochodów autocystern zastępczych rozpoczęto bezpośrednie przepompowywanie do nich oleju napędowego z uszkodzonych zbiorników, które uległy uszkodzeniu. Zalegające w przydrożnym rowie paliwo zostało zebrane do zbiorników zastępczych za pomocą pompy beczkowej, wiader i łopat. Po opróżnieniu i odholowaniu przyczepy z powierzchni drogi usunięto pozostałości oleju za pomocą sorbentu, a następnie jezdnia polana została dyspergentem Sintan i zmyta wodą.
W wyniku tego zdarzenia wyciekło ponad 5 tys. litrów oleju napędowego, zniszczeniu uległa autocysterna z przyczepą. Straty oszacowano na kwotę ponad 200 tyś zł. Działania strażaków trwały prawie 9 godzin i zostały zakończone o godzinie 2.23. W działaniach brało udział 5 zastępów i 15 strażaków - informuje mł. bryg. Robert Chodkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również