2017-12-23T10:33:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Wypadek pod Czerwinem. Osobówka wjechała w ciągnik rolniczy

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Wczoraj w miejscowości Laski Szlacheckie na drodze wojewódzkiej nr 627 doszło do wypadku z udziałem osobówki i ciągnika rolniczego. W jego wyniku obrażeń doznała 16-latka jadąca w kabinie ciągnika. Nastolatka trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w piątek, 22 grudnia około godziny 17:30. Oba pojazdy – vw i ciągnik rolniczy poruszały się w tym samym kierunku, w stronę miejscowości Grodzisk. Za kierownicą vw siedziała 24-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego, ciągnikiem zaś kierował około 40-letni mężczyzna. Oprócz niego w kabinie ciągnika jechała także 16-letnia dziewczyna.

- Według wstępnych ustaleń, kierująca vw uderzyła w tył ciągnika, który jej zdaniem nie miał włączonych świateł. Kierowca ciągnika twierdzi, że światła w pojeździe były włączone. W celu ustalenia, kto ma rację wykonano oględziny obu pojazdów i zabezpieczono do analizy żarówki ciągnika – poinformował nas aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W wyniku wypadku obrażeń doznała 16-letnia pasażerka ciągnika. Dziewczyna z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

O tym, który z kierujących poniesie odpowiedzialność, zdecydują wyniki szczegółowej analizy zabezpieczonych dowodów. Pewne jest jednak to, że zarówno kierująca vw jak i kierowca ciągnika będą mili spore kłopoty. Jak ustalili funkcjonariusze ostrołęckiej policji, traktorzysta nie miał przy sobie żadnych wymaganych podczas kontroli dokumentów oraz w ogóle nie posiadał prawa jazdy, zaś kobieta nie miała ważnej polisy OC a jej auto nie posiadało ważnego badania technicznego.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. W zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz usuwaniu jego skutków uczestniczyły dwa zastępy strażackie z Ostrołęki oraz Czerwina.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.