2017-11-20T10:23:36+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Kościół i społeczeństwo,

XVI Przegląd Piosenki Religijnej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. lomza.pl
REKLAMA
0
0
0
W czwartek 16 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbył się XVI Przegląd Piosenki Religijnej Domów Pomocy Społecznej. Wzięło w nim udział 26 placówek z całego kraju. Przegląd jak co roku zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie "Pomocna Dłoń" przy DPS w Łomży.

- W słowach piosenek, które już wybrzmiały i brzmieć będą przez całe popołudnie, wyraża się wiara w Boga, a jednocześnie wiara w człowieka, który jest obok. Dziękuję, że tworząc od 16 lat przegląd piosenki religijnej udowadniacie Państwo, że osoby z niepełnosprawnościami mają swoje talenty. Dziękuję, że pokazujecie ich możliwości i potencjał, a nie ograniczenia – mówiła uczestnicząca w wydarzeniu zastępca prezydenta Łomży, Agnieszka Muzyk.

Przegląd Piosenki religijnej to cykliczna impreza, w której od 16 lat uczestniczą osoby niepełnosprawne. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 26 placówek z całej Polski. Podczas prezentacji artyści mieli możliwość wykonania dowolnych piosenek i wierszy o tematyce religijnej. Festiwal przebiegał pod znakiem dobrej zabawy, dlatego wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni ogromnymi oklaskami, a na koniec także dyplomami, statuetkami i upominkami. Dzień pełen śpiewu, muzyki i wrażeń zakończył się zabawą taneczną w Domu Pomocy Społecznej w Łomży.

List do organizatorów i uczestników przeglądu skierowała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbieta Rafalska - Jak mówił Jan Paweł II "Muzyka ma ogromne zdolności wyrażania piękna każdej kultury. Ze swej natury może sprawić, że zabrzmią wewnętrzne harmonie. Podnosi intensywne i głębokie emocje, a swoim czarem wywiera głęboki wpływ". - Dziękuję, że promujecie utalentowane muzycznie osoby niepełnosprawne, ale przede wszystkim potwierdzacie, że praca na scenie otwiera i daje poczucie spełnienia, radości i satysfakcji, stwarzając jednocześnie okazję do twórczej pracy – napisała Minister Rafalska.

Źródło: lomza.pl

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.