2018-02-22T12:31:43+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Z fikcyjnych zwrotów zrobiła sobie „stałe” źródło dochodów

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
0
0
0
Sochaczewska policja zatrzymała pracownicę dyskontu odzieżowego, która przywłaszczyła sobie około 20 tysięcy złotych wystawiając fikcyjne dokumenty o zwrotach sprzedanego wcześniej towaru. Za popełnione przestępstwo kobieta może trafić za kratki nawet na 8 lat.

Sochaczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję przyjęli zawiadomienie z którego wynikało, że w jednym ze sklepów znanej sieci odzieżowej doszło do nieprawidłowości przy zwrotach towaru. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, jak wyglądał przestępczy proceder przez, który firma w dwa lata straciła blisko 20 tys. zł.

Nieuczciwa pracownica, która od kilku lat pracowała jako sprzedawca, podczas zwrotu towaru przez klienta, zwracała mu pieniądze i zatrzymywała paragon. Później wykorzystywała ten sam paragon, tym razem do fikcyjnego zwrotu towaru i wypłacała pieniądze sobie. Kobieta również zmieniała stan magazynowy myśląc, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności. Policjanci podejrzewają, że kobieta podrabiała również podpisy klientów na formularzach zwrotu towaru. Pracownica sklepu została już zwolniona dyscyplinarnie.

Za oszustwa i podrabianie dokumentacji 27-latce grozi do 8 lat więzienia.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również