2018-02-06T14:55:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 3 100%
Ostrołęka,

Z ostrołęcką młodzieżą o profilaktyce uzależnień od środków odurzających [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
0
1
Najlepszy komentarz
~Gość, 16:54 06-02-2018,   -
A dawali popróbować ?
odpowiedz   •   oceń :  
W Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się dziś prelekcja na temat profilaktyki uzależnień od środków odurzających. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu obejrzała film Łukasza Palkowskiego zatytułowany „Najlepszy”.

W spotkaniu zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce oraz samorząd Ostrołęki udział wzięła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie miasta. Podczas spotkania, które poprowadził aspirant Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji oraz Mariusz Kowarski, łomżyński terapeuta pracujący na co dzień z młodzieżą.

Zwieńczeniem prelekcji była projekcja filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. To historia Jerzego Górskiego. Jako młody chłopak uzależnił się od narkotyków. W ciągu kilku lat znalazł się na skraju życia i śmierci. Przedawkowali jego przyjaciele, dziewczyna, niemal stracił córkę. Ratunkiem okazał się sport. Górski zaczął trenować triathlon – pływanie, bieganie i kolarstwo. Mimo wielu przeciwności losu i uzależnienia postanowił wziąć udział w największych zawodach tego typu na świecie – Iron Manie organizowanym w Stanach Zjednoczonych.

Przykład Jerzego Górskiego pokazuje jak bardzo narkotyki mogą zniszczyć życie człowieka, ale również że można wygrać z nałogiem. Jedną z dróg może być sport, do czego zachęcał młodzież przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 16:54 06-02-2018,   -
A dawali popróbować ?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.