2017-03-03T15:37:14+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Zapusty w ostrołęckim DPS-ie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. DPS
REKLAMA
0
0
1
Podopieczni ostrołęckiego DPS-u wspólnie pożegnali tegoroczny karnawał podczas imprezy ostatkowej. Zapusty były okazją do tańców, śpiewu oraz szalonej zabawy we wspólnym gronie.

We wtorek, 28 lutego 2017 roku w głównej świetlicy ostrołęckiego DPS-uodbyły się Zapusty. Imprezę w której udział wzięli wszyscy pensjonariusze, rozpoczęły wspólna zabawa taneczna. Przewodniczący Rady Mieszkańców. Krzysztof Pruszko oraz dyrektor, Grażyna Piersa tradycyjnie przywitali uczestników, życząc udanej ostatkowej zabawy. Wspólnie zadeklamowali wiersz autorstwa Agnieszki Krukowskiej – Starszego Instruktora Terapii Zajęciowej:

„ W naszym domu dziś zapusty
Karnawału nadszedł czas
Chrust z herbatką już na stole
To tradycja każdy wie
Bawmy się więc póki czas
Niech zabawa zmęczy nas
Bo od jutra jest Popielec…
Cisza, spokój niech zagości
A w pamięci pozostanie
Smak, zapach chrustu i róż.”


Zabawę karnawałową zakończył wspólny taniec „Żegnaj karnawale” w rytmach Samby.

Druga część spotkania to klimat kawiarni przy okrągłych stolikach, białych obrusach, świecach. Kelnerzy serwowali ciepłą herbatę i chruściki. Uczestnicy obejrzeli prezentacje filmową o Zapustach w tradycji ludowej. Komentarz i narrację przedstawiła mieszkanka DPS-u pani Jadwiga.

Dalsza cześć spotkania to wprowadzenie poprzez rozważania w okres Wielkiego Postu i symbolikę Środy Popielcowej. Dopełnieniem rozważań było wykonanie Pieśni Wielkopostnych : „Jeszcze się kiedyś rozsmucę…” oraz „ Golgota” przez panią Izę przy akompaniamencie pana Waldka.

W ciszy i skupieniu wszyscy rozeszli się do swoich pokoi.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Do Wiesia i Marcinka , 00:12 05-03-2017,   -
Ciekawe która apteka dostarcza leki do DPS? I tu jest jeden z kluczy do rozwiazania zagadki dlaczego ta apteka funkcjonuje.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Do Wiesia i Marcinka , 00:12 05-03-2017,   -
Ciekawe która apteka dostarcza leki do DPS? I tu jest jeden z kluczy do rozwiazania zagadki dlaczego ta apteka funkcjonuje.
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również