2018-03-27T10:32:33+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Żart z bombą na posterunku nie wypalił. 23-latek będzie miał poważne kłopoty

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
W nie lada kłopoty wpakował się 23-letni mężczyzna, który zadzwonił na numer alarmowy 112 informując oficera dyżurnego o ładunku wybuchowym podłożonym w posterunku policji w Tarasinie.

W sobotnie popołudnie dyżurny sochaczewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z WCPR, że w posterunku policji w Teresinie jest podłożony ładunek wybuchowy. Natychmiast ewakuowano mundurowych, którzy byli w tym czasie w budynku, a na miejsce zostali wysłani policyjni pirotechnicy. W czasie skrupulatnego sprawdzania pomieszczeń posterunku i pobliskiego terenu, nie znaleziono materiałów, które mogły być zagrożeniem dla policjantów i mieszkańców miejscowości.

W tym samym czasie trwały czynności zmierzające do ustalenia sprawcy fałszywego zgłoszenia. Działania sochaczewskich policjantów okazały się skuteczne, bowiem krótko po zgłoszeniu, w domu swojej siostry został zatrzymany 23-letni mieszkaniec gminy Błonie. Był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, by po wytrzeźwieniu wykonać z nim niezbędne czynności procesowe.

Zatrzymany wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zawiadomienia o zdarzeniu zagrażającemu życiu i zdrowiu osób, mimo iż wiedział, że takie zagrożenie nie istnieje. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna czasie przesłuchania przyznał, że jest odpowiedzialny za dwa podobne zgłoszenia na terenie Błonia. Wobec 23-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny skutkowało szybką reakcją służb. Policja nigdy nie bagatelizuje takich zgłoszeń, a osoby robiące sobie żarty muszą być świadome poważnych konsekwencji. Prosimy wziąć pod uwagę, że policjanci mogą być potrzebni w tym czasie w zupełnie innym miejscu, gdzieś gdzie być może komuś z naszych bliskich dzieje się krzywda i potrzebuje szybkiej pomocy.

Więcej o: Tarasin, policja, bomba, żart

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.