2017-09-01T11:20:50+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Zatrzymali „fałszywego policjanta”. Próbował wyłudzić 45 tysięcy złotych

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA
0
0
0
W ręce ciechanowskich policjantów wpadł 36-letni mężczyzna, który podszywając się pod policjanta próbował wyłudzić 45 tysięcy złotych.

W miniony poniedziałek „fałszywy policjant” zadzwonił do mieszkańca Ciechanowa i poinformował go, że oszczędności, które trzyma wraz z żoną w banku są zagrożone. Polecił mężczyźnie wypłacić całą gotówkę i wykonywać kolejne polecenia wydawane przez telefon. Mieszkaniec Ciechanowa uwierzył, że rozmawia z policjantem i po krótkim czasie pojechał wypłacić pieniądze. Podjął 5 tys. zł z jednego konta bankowego, natomiast drugi bank, w którym trzymał oszczędności był już zamknięty. W tej sytuacji przestępcy postanowili poczekać z wyłudzeniem pieniędzy do następnego dnia.

Mieszkaniec Ciechanowa jednak w porę się zreflektował i poinformował o zaistniałym fakcie policję. Kolejnego dnia rano ponownie zadzwonił telefon. Przestępcy chcieli tym razem 45 tys. zł. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności w tej sprawie. W wyniku podjętych działań, we wtorek,  „kryminalni” zatrzymali  36-letniego mieszkańca Warszawy. Dodatkowo podczas czynności z zatrzymanym, policjanci znaleźli biały proszek w samochodzie, którym przyjechał do Ciechanowa.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, a także posiadania środków odurzających wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec 36-latka, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za oszustwo, zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za krewnego czy policjanta możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem Przypominamy, że policjanci nigdy nie informują telefonicznie o swoich działaniach i nigdy nie proszą o przekazywanie im jakichkolwiek kwot pieniędzy. Apelujemy również do młodszych członków rodzin,  by rozmawiali o tego typu zagrożeniach ze swoimi dziadkami i babciami. Takie działania mogą ich uchodzić przed stratą znacznej ilości gotówki.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.