2018-07-23T11:58:33+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Zawodowe rodziny zastępcze z powiatu ostrołęckiego zarobią więcej [WIDEO]

REKLAMA
wicestarosta powiatu ostrołęckiego, Krzysztof Parzychowski, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Z dotychczasowych 2 000 złotych do 2 250 złotych podniesione zostały wynagrodzenia dla zawodowych rodzin zastępczych i osób prowadzących rodzinne domy dziecka z tytułu sprawowania pieczy zastępczej z terenu powiatu ostrołęckiego. Stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęli radni podczas ostatniej sesji.

Minimalne miesięczne wynagrodzenie zawodowych rodzin zastępczych i osób prowadzących rodzinne domy dziecka reguluje ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Dotychczas wynagrodzenie to w przypadku rodzin z terenu powiatu ostrołęckiego wynosiło 2 000 zł.

- Powiat, rada powiatu może takie wynagrodzenie uchwalić na wyższym poziomie. Uważamy, że należy podwyższyć te wynagrodzenie, różnicując je w zależności od stażu pracy takiej rodziny, od ilości dzieci, które są w tej rodzinie – mówił podczas sesji wicestarosta ostrołęcki Krzysztof Parzychowski – Myślę, że warto podwyższyć te wynagrodzenia, ponieważ te dzieci i tak są dotkliwie dotknięte przez los a jednocześnie jest to najtańsza forma pomocy takim dzieciom – dodał wicestarosta.

W głosowaniu wszyscy radni – 18 osób  - opowiedziało się za przyjęciem projektu uchwały. Po zmianach wynagrodzenie dla rodzin zastępczych wynosić będzie 2 250 złotych.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.