2017-12-15T16:30:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Zbliża się data ślubu? Wybierz odpowiedni makijaż ślubny

REKLAMA
REKLAMA
0
0

Panna młoda w dniu ślubu chce wyglądać olśniewająco. Mówi się nawet, że żadna z zaproszonych kobiet nie powinna wyglądać lepiej od niej. Jednym z elementów perfekcyjnego wyglądu jest dobrze zrobiony makijaż.

Nawet jeśli panna młoda na co dzień maluje się sama i uważa, że poznała wszystkie tajniki poprawiania urody, makijaż ślubny powinna zostawić w rękach profesjonalistki. Powód? Makijaż ślubny jest zupełnie inny, niż ten robiony na co dzień.

Piękna, ale naturalna

Panna młoda w dniu ślubu powinna wyglądać bajecznie, ale nie może przypominać kogoś innego. Musi być rozpoznawalna nawet w makijażu. Nie jest problemem zrobienie charakteryzacji godnej hollywoodzkich filmów, tylko po co? Panna młoda w dniu ślubu ma być po prostu piękniejszą wersją siebie samej. Warto więc, by zastanowiła się wcześniej, w jakim makijażu czuje się najlepiej, jak maluje się na co dzień, co lubi, czego nie lubi, jakie propozycje przyjmie chętnie, a na jakie na pewno się nie zgodzi. Nie każda kobieta lubi np. malowanie kresek na oku lub mocne podkreślanie brwi.

 

Makijaż próbny

Próbny makijaż wykonuje się po to, by naocznie sprawdzić, w jakim makijażu panna młoda wygląda najlepiej. Na próbną sesję powinna ubrać się w strój podobny do tego, który planuje założyć w dniu ślubu. Jeśli suknia nie będzie miała ramiączek lub będzie miała głęboki dekolt, to taką bluzkę trzeba założyć na wizytę u kosmetyczki. Takie wydawałoby się banalne, drobiazgi mają duży wpływ na późniejszy wygląd. Warto umówić się na kilka prób makijażu i trochę poeksperymentować z wyglądem. Najważniejsze cechy, jakie powinien spełniać dobry makijaż, znajdziesz w artykule: Makijaż ślubny. Tak naprawdę, dopóki się tego nie spróbuje, nie wiadomo, czy lepszy efekt osiągniemy, mocno podkreślając oczy, czy usta. Na makijaż próbny warto umówić się na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu.

Makijaż a karnacja

Chociaż mówi się, że powinien być dyskretny, podkreślać urodę panny młodej, ale nie dominować nad całością wyglądu, to tak naprawdę jego intensywność zależy od typu kobiecej urody. Panna młoda o ciemnej karnacji, czarnych włosach i ciemnej oprawie oczu może pozwolić sobie na mocny, wyrazisty, nawet ostry makijaż i nie będzie wyglądała źle. Na subtelnej blondynce o łagodnych rysach twarzy taki sam makijaż w najlepszym wypadku będzie wyglądał kiczowato, w najgorszym – wulgarnie. Delikatna blondynka może zapomnieć o mocno czerwonych ustach i czarnej oprawie oczu, brunetka raczej nie doda sobie urody bezbarwnym błyszczykiem.

 
 

Makijaż na całą noc

Makijaż ślubny powinien być na tyle trwały, by nawet na zdjęciach robionych nad ranem panna młoda wyglądała na świeżą, rześką i wypoczętą. Dlatego na przykład nie będzie przesadą użycie korektora pod oczy, który zamaskuje tworzące się cienie. Poza tym makijaż ślubny wymaga specjalnych kosmetyków, które nie spłyną przy łzach wzruszenia. Warto też pamiętać, że panna młoda tuż po ślubie będzie przyjmowała życzenia, będzie obejmowana i całowana. Makijaż musi to wszystko przetrwać. W salonach kosmetycznych dostępne są profesjonalne kosmetyki, których użycie gwarantuje trwałość makijażu przez wiele godzin. Są one odporne nie tylko na wodę, ale także na łzy. Choćby z tego powodu nie warto oszczędzać na wyglądzie twarzy i malować się samodzielnie w domu.

W ciągu nocy panna młoda może skorzystać z chusteczek matujących, jeśli zajdzie taka potrzeba. Warto też, by miała pod ręką wodę mineralną w sprayu (oferują ją prawie wszystkie lokale: sprawdź na stronie lokale-wesele.pl) i błyszczyk lub szminkę. Wygląd ust na pewno trzeba będzie raz na jakiś czas poprawić.

 

Pora roku i pora doby

Makijaż ślubny powinien pasować także do czasu, w jakim odbędzie się ceremonia. Latem będzie on subtelny i prawie niewidoczny, to co najważniejsze na twarzy kobiety wyczaruje słońce (ale uwaga: nie warto przesadzać z opalaniem, bo skóra będzie wyglądała staro!). Zimą można sobie pozwolić na użycie mocniejszych kolorów. Oczywiście wszystko w zgodzie z karnacją i urodą panny młodej. Ważne jest także to, o której godzinie odbędzie się główna ceremonia, czy oświetlenie będzie naturalne (coraz modniejsze są śluby w plenerze), czy sztuczne. Profesjonalna wizażystka powinna zapytać także o to, czy w dniu ślubu planowana jest sesja zdjęciowa.

REKLAMA