2018-05-08T09:55:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Zderzenie z łosiem na DK-53 [FOTO]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
0
0
0
Kolejne w ostatnim czasie zderzenie z łosiem na drogach w regionie. Tym razem do wypadku doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Łodziska na drodze krajowej nr 53 relacji Ostrołęka – Szczytno.

Do wypadku doszło kilkanaście minut po godzinie 21:00 na dk-53 przebiegającej przez kompleks leśny w rejonie miejscowości Łodziska. Według wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce funkcjonariuszy ostrołęckiej policji, kierujący audi 26- letni mieszkaniec naszego powiatu poruszając się wraz z dwoma pasażerami uderzył w przebiegającego łosia. Na szczęście zarówno kierujący, ani żaden z pasażerów nie odniósł poważnych obrażeń. W wyniku zdarzenia zwierzę zginęło na miejscu.

- Apelujemy do kierowców, aby zwolnili i uważnie obserwowali drogę i jej otoczenie, szczególnie wczesnym rankiem oraz w godzinach wieczornych, gdy ruch zwierząt o tej porze zdecydowanie się zwiększa. Weźmy to zatem pod uwagę. Przypominamy, że podróżując drogami leśnymi, warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zwracajmy uwagę na znaki ostrzegające o zwierzynie. Administratorzy dróg ustawiają je w miejscach, gdzie jej ruch jest zwiększony. Pamiętajmy jednak, że zwierzęta te znaki nie obowiązują i same wybierają drogi, którymi się poruszają – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również