2017-08-30T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Zespół „Kurpianka” podbijał Beskidy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
0
0
0
40 artystów z kadzidlańskiego zespołu Kurpianka zaprezentowało się podczas tegorocznej edycji międzynarodowego festiwalu folklorystycznego „Tydzień Kultury Beskidzkiej”.

Artyści z Kadzidła zaprezentowali się w specjalnie przygotowanym 45 minutowym programie złożonym z pieśni, tańców i gadek kurpiowskich. Jako jedyny polski zespół "Kurpianka" dała aż 5 koncertów, na pięciu głównych scenach. Kurpianka występowała w Żywcu (2 sierpnia amfiteatr pod Grójcem), w Oświęcimiu (3 sierpnia - Oświęcimskie Centrum Kultury), w Szczyrku (4 sierpnia - amfiteatr Skalite), w Makowie Podhalańskim (5 sierpnia - estrada Makowianka) i dwukrotnie w Wiśle (6 sierpnia - estrada na pl. B. Hoffa oraz amfiteatr im. Stanisława Hadyny).

ydzień Kultury Beskidzkiej należy do największych i najbardziej znanych imprez folklorystycznych w Europie.

Odbywa się co roku od 53 lat w środku sezonu urlopowego w Beskidach - Śląskim i Żywieckim oraz w okolicznych miejscowościach - trwa dziewięć dni, które są wypełnione koncertami, wystawami, kiermaszami i spotkaniami z ludowymi twórcami - najważniejszą częścią TKB są wieczorne, kilkugodzinne koncerty, które odbywają się równocześnie na pięciu głównych estradach plenerowych (Wisła, Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański i Oświęcim). W 2017 roku TKB zgromadziło prawie 4 tysiące wykonawców, skupionych w blisko 100 zespołach pieśni i tańca, oraz trudną do zliczenia ilość kapel, grup śpiewaczych, solistów, twórców ludowych; ich prezentacje podziwiało około 150 tysięcy widzów.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.