2017-03-15T16:15:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Powiat ostrołecki,

Zespół Szkół w Lipnikach ma nową halę sportową [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Łysych
REKLAMA
0
1
3
Za kwotę blisko 2,5 miliona złotych samorząd gminy Łyse wybudował halę sportową przy Zespole Szkół w Lipnikach. Inwestycja wsparta została dotacją z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

We wtorek 14 marca odbył się oficjalny odbiór wybudowanej nakładem niemal 2,5 miliona złotych hali sportowej przy ZS w Lipnikach. Inwestycje realizowała firma z Kolna. Budowa ruszyła w lutym ubiegłego roku. Z nowego, kompleksowo wyposażonego obiektu już niebawem skorzystać będą mogli uczniowie szkół funkcjonujących na terenie gminy Łyse.

Powierzchnia zabudowy obiektu wynosi  934,75 m2,  powierzchnia użytkowa -  1143,76 m2, kubatura -7490m3 . Na parterze hali znajduje się sala gimnastyczna o wymiarach  boiska 30,30m x 15,20m, z naturalnym oświetleniem (przeszklenia w ścianie południowo-wschodniej oraz świetlik kalenicowy). Płyta boiska z posadzką elastyczną wykonana została z wykładziny sportowej PCV na konstrukcji drewnianej, z przeznaczeniem do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczna, nożną wraz z osprzętem. Połączono ją przestrzennie z przyległym korytarzem, uzyskując dzięki temu miejsce na trybuny dla publiczności, za którymi zlokalizowano zaplecze sanitarno-socjalne.

Komunikacja z budynkiem szkoły została zapewniona przy pomocy łącznika. Obiekt posiada również dwie klatki schodowe prowadzące na piętro. Przewidziano tu antresole z widokiem na płytę główną boiska sali gimnastycznej oraz pomocniczą salę sportową wraz z niezbędnym zapleczem. Obiekt przystosowany jest do korzystania przez osoby niepełnosprawne i już wkrótce będzie ogólnodostępny dla lokalnej społeczności.

Całkowity koszt budowy sali gimnastycznej wyniósł blisko 2 mln 421 tys zł Gmina Łyse uzyskała dofinansowanie na budowę obiektu w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego w łącznej wysokości 605 tys. zł. Środki na dofinansowanie dysponowane są z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministra Sportu i Turystyki.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~ciekawy , 19:30 15-03-2017,   0%
A ja mam pytanie do władz Myszynca kiedy u nas będzie nowa hala?  Bo obecna jest w bardzo kiepskim stanie i trochę wstyd żeby nie było hali z prawdziwego zdarzenia...
odpowiedz   •   oceń :  
~Lipnicak , 20:56 15-03-2017,   0%
No no nareszcie mamy gdzie pokopać 😂
odpowiedz   •   oceń :  
~Lipnicanka , 22:15 15-03-2017,   0%
Czy osoby nie uczeszczajace do szkoly a mieszkaja w Lipnikach rowniez beda mogly przyjsc na hale pograc ? :)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~ciekawy , 19:30 15-03-2017,   0%
A ja mam pytanie do władz Myszynca kiedy u nas będzie nowa hala?  Bo obecna jest w bardzo kiepskim stanie i trochę wstyd żeby nie było hali z prawdziwego zdarzenia...
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również