2018-01-10T10:25:25+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Zmiana odbiorcy śmieci od mieszkańców Ostrołęki

REKLAMA
fot. OTBS
0
0
0
Konsorcjum firm RDF i MPK Pure Home zostało wykluczone z postępowania przetargowego na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Ostrołęki. Na najbliższe trzy miesiące zadanie to powierzono spółce miejskiej – Ostrołęckiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu.

Jak poinformowało Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które prowadzi nadzór nad gospodarką komunalną na terenie miasta, ze względów proceduralnych odrzucona została oferta złożona przez konsorcjum firm RDF i MPK Pure Home. Odbiór śmieci z nieruchomości jednorodzinnych i wielorodzinnych od wczoraj prowadzi miejska spółka, OPK. Uzasadnienie do decyzji, zgodnie z obowiązującymi przepisami przekazane zostało konsorcjum, któremu także przysługuje prawo do odwołania.

OPK od 2 stycznia odbiera odpady z nieruchomości niezamieszkałych, tj. od przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych oraz instytucji działających na terenie miasta. Od 9 stycznia powołana niedawno spółka miejska odbiera śmieci także z domów jednorodzinnych oraz bloków.

Jak zapewnia OTBS, zmiana firmy odbierającej odpady nie wpłynie na styczniowy harmonogram. O ewentualnych późniejszych zmianach spółka informować będzie na bieżąco.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również