2017-07-13T10:03:59+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

ZUS w archiwalnych fotografiach na wystawie w placówkach terenowych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
0
0
0
Klienci ZUS z Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza i Wyszkowa będą mieli w najbliższych dniach okazję do zobaczenia ciekawej wystawy składającej się z archiwalnych zdjęć przedstawiających historię zakładu zatytułowaną „Rzeczpospolita Ubezpieczonych”.

„Rzeczpospolita Ubezpieczonych” to interesująca wystawa fotograficzna okraszona licznymi komentarzami, dygresjami oraz wypowiedziami naocznych świadków historii, i to zarówno w perspektywie pracowników ZUS jak i zwykłych obywateli. Losy Polski i Polaków splotły się nierozerwalnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych - ZUS-owcy tak jak wszyscy inni ratowali życie podczas wojny, uczestniczyli w pochodach pierwszomajowych, a także emocjonowali się przemianami ustrojowymi przełomu lat 80. i 90.

- Wystawa, na którą zapraszamy mieszkańców Mazowsza, powstała z okazji jubileuszu 80-lecia powołania ZUS. Myliłby się jednak ten, który spodziewa się, że jest ona tylko suchym zestawieniem faktów okraszonych kilkoma zdjęciami - wystawa jest zapisem życia Polaków i Polski, w którym przemiany ZUS towarzyszyły przemianom zachodzącym w naszym społeczeństwie. Warto wygospodarować kilka chwil na tę ważną i pouczającą lekcję historii.
Wystawa „Rzeczpospolita Ubezpieczonych” będzie dostępna dla odwiedzających placówki ZUS zgodnie z poniższym harmonogramem – mówi Piotr Olewiński, rzecznik prasowy ZUS.

24-27 lipca 2017 r. Inspektorat ZUS w Ostrowi Mazowieckiej – Sala Obsługi Klientów ul. Dubois 1
31 lipca – 3 sierpnia 2017 r. Biuro Terenowe w Przasnyszu – Sala Obsługi Klientów ul. Leszno 4
7-11 sierpnia 2017 r. Inspektorat ZUS w Wyszkowie – stara Sala Obsługi Klientów ul. Sowińskiego 83.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również