zdjecie 7954
zdjecie 7954
zdjecie 7954
2021-10-13T13:25:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

5 cech, które musi spełnić dobra oferta internetu stacjonarnego

Internet stacjonarny najczęściej wybierana forma dostarczenia sieci do domu. Choć na popularności zyskuje jego alternatywa – przenośne LTE - to niezmiennie kabel stanowi podstawowe źródło szybkiego internetu dla domowników. Jakie cechy powinien spełniać dobry i korzystny finansowo internet stacjonarny?

Dostawcy internetu wręcz dwoją się i troją, by sprostać coraz większym oczekiwaniom płynącym ze strony klientów. Wynika to również z wyjątkowej szerokości oferty na polskim rynku. Jeśli bowiem spojrzeć na najciekawsze propozycje dostawców przytaczane przez porównywarkę PanWybierak - https://panwybierak.pl/blog/ranking-dostawcow-internetu-i-telewizji/ - trudno nie zwrócić uwagi na fakt, że rywalizacja operatorów jest dziś wyjątkowo zacięta. Wynika to między innymi z rozszerzenia dostępu do sieci. Obecnie internet stacjonarny zapewnić mogą nie tylko marki znane od lat, ale też np. operatorzy komórkowi, dla których jest to nowa przestrzeń do rozwoju oferty biznesowej.

Najważniejsze cechy dobrego internetu stacjonarnego

Na co zwrócić uwagę analizując oferty dostawców? Oto 5 najważniejszych naszym zdaniem parametrów, które trzeba uwzględnić.

Szybkość internetu

Bezpośrednio przekłada się ona na satysfakcje skorzystania z sieci. Jeśli prędkość będzie zbyt niska, trudno na przykład cieszyć się multimediami czy grą wideo. Błędem jest jednak sięganie po maksymalne pułapy prędkości, jeśli nie idzie za tym żadne uzasadnienie. Nie ma sensu, by najszybszy możliwie światłowód trafił do seniora, który od czasu do czasu uruchamia tylko przeglądarkę do poczytania nowości w serwisach internetowych.

Cena internetu

Zawsze przy wyższej szybkości Internetu płacimy za tę usługę więcej, a za wolniejszy - nieco mniej. W efekcie ważne jest, by znaleźć złoty środek między jakością sieci a ponoszonymi kosztami. Trzeba pamiętać, że np. internet dla osoby utrzymującej się z renty czy emerytury będzie sporym miesięcznym wydatkiem – taka optymalizacja jest więc koniecznością.

Dostępność usługi

Geolokalizacja ma bardzo duże znaczenie dla jakości sieci. Nawet jeśli w jakiejś miejscowości operator zapewnia dane usługi internetu, mogą istnieć konkretne miejsca, gdzie jego dostarczenie będzie utrudnione. Przydatne w tym kontekście są wszelkie mapy zasięgu sieci czy serwisy, takie jak wspomniany PanWybierak.pl, które prezentują pełną ofertę dostawców lokalizacji.

Promocje i rabaty

Dość częstym błędem osób wybierających internet stacjonarny jest kierowanie się wyłącznie budowaną ceną miesięczne dla danej usługi. Ostra rywalizacja dostawców sprawdziła, że oferują oni atrakcyjne promocje i rabaty, które z kolei realnie obniżają miesięczny koszt rzeczywiste usługi. Jeśli więc liczyć, ile kosztuje internet, warto analizować to z uwzględnieniem benefitów dla klienta.

Okres trwania umowy

To kolejny parametr, który bywa niedoceniany, a może być bardzo ważny dla ostatecznego odbiorcy usługi. Decydując się na dwuletnią umowę z operatorem, można liczyć na szczególne względy. Klienci coraz bardziej doceniają bowiem oferty internetu bez zobowiązań lub maksymalnie na rok kalendarzowy. Im dłuższa jest więc umowa na internet stacjonarny, tym większe powinny być benefity, jakie operator nagrodę za lojalność przekażę klientowi.

 

Artykuł sponsorowany. 

Zobacz również
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×