zdjecie 1647
zdjecie 1647
2021-03-31T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Analityk sportowy - przyjemne hobby i sposób na życie

REKLAMA
REKLAMA

Wśród znajomych, którzy interesują się sportem, na pewno znasz kogoś, kto zna się na sporcie lepiej od pozostałych rozmówców. Być może to analityk sportowy.

W Polsce brakuje uczelni wyższych z kierunkiem studiów, który najlepiej przygotowałby do zawodu analityka sportowego. Jednak to nie powód, aby dostać się do czołówki ekspertów w tej branży. W końcu Mariusz Pudzianowski nie kończył studiów o kierunku „Strong-Man”, a został najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii tej dyscypliny. Podobnie jak nasz mistrz, na pewno masz określone predyspozycje, które rozwijasz lub łatwo pogłębiasz wiedzę w konkretnej dziedzinie. Może się okazać, że zostaniesz specjalistą w telewizji sportowej, radiu albo w zakładach bukmacherskich. Doświadczenie możesz zdobyć na Fortuna opinie. Jak typujesz?

Zawód przyszłości?

Znalezienie wymarzonego zajęcia dodaje skrzydeł, a wszelkie wyrzeczenia, na rzecz pracy, nie sprawiają problemu. W końcu, gdy otworzą się stadiony świata, jako analityk możesz relacjonować wydarzenia na żywo. Wiąże się to z częstymi wyjazdami, ale czy fan piłki nożnej odmówiłby zobaczenia z loży prasowej El Clasico, a sympatyk tenisa finału na kortach Rolanda Garrosa? Analityk sportowy to podróże, nowe kontakty, a budując swoją reputację zdobędziesz dostęp zawodników i trenerów. Brzmi atrakcyjnie, prawda?

Fani e-sportu również mogą szukać swoich szans w tej branży. Telewizje i bukmacherzy mają na celowniku tę gałąź rynku i inwestują w nią duże pieniądze. Dzięki temu, wirtualna rywalizacja przeszła do mainstreamu, a to milowy krok dla wszystkich graczy. Sympatycy tej formy rozrywki, również mogą analizować rywalizację w Counter-Strike'a czy StarCrafta2. Wykorzystując swoją ekspercką wiedzę, mogą zająć się typowaniem kursów u bukmachera i na bieżąco nimi zarządzać, wraz z rozwojem sytuacji. Osoba z zacięciem do pióra będzie świetnym reporterem, który w połączeniu z wnikliwym umysłem stworzy świetny obraz specjalisty.

Jak znaleźć pracę?

Chcąc zaistnieć w świecie analityków sportowych masz kilka dróg. Do zbudowania swojej marki potrzebujesz paletę narzędzi, które są często dostępne za darmo. Warto pomyśleć o mediach społecznościowych, kanale na YouTube lub blogu. Możesz aplikować bezpośrednio do stacji telewizyjnej lub rozgłośni radiowej. Jeśli masz „to coś”, to nie będziesz czekać na żadną rekrutację. Trzecią z dróg jest praca u bukmachera. Nie trzeba mieć kierunkowego wykształcenia, bo nie ma takich studiów w Polsce. Absolwenci kierunków matematycznych mają pewne predyspozycje, co może być dodatkowo docenione przez potencjalnego pracodawcę. Niemniej jednak, humanista z żyłką analityka może dobrze się sprawdzić w takiej roli.

Analityk sportowy to ciekawe zajęcie dla miłośników sportu i rywalizacji wirtualnej, e-sportu. Praca, choć wymagająca, dostarcza wielu emocji i radości. Możliwość śledzenia na żywo najważniejszych światowych imprez to wyróżnienie. Fakt, trzeba na nie zapracować, ale nie musisz być najbardziej znanym ekspertem piłkarskim, żeby zobaczyć finał mundialu w otoczeniu redakcji sportowych z całego świata. Prawdziwa przygoda, która daje wiele możliwości podróżowania po świecie i nawiązania kontaktów ze sportowcami z pierwszych stron gazet.

 Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
zdjecie 1647
Zobacz również
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×